Kas homme kinnitatakse valitsuse ja Rally Estonia ühisel pressikonverentsil MM-ralli toimumine?

Kas homme kinnitatakse valitsuse ja Rally Estonia ühisel pressikonverentsil MM-ralli toimumine?
01.07.2020 14:56

Täna keskpäeval teavitas Valitsuse kommunikatsioonibüroo, et homme algusega kell 13:00 toimub valitsuse ja Rally Estonia ühine pressikonverents. Millest seal täpsemalt juttu tuleb? Kas MM-ralli toimub sellel aastal Eestis?

MM-ralli võimalikust toimumisest Eestis on räägitud juba paar nädalat (loe ka: Augustis võib Eestis toimuda autoralli MM-etapp, Rally Estonia ja Eesti Autospordiliit leppisid ära!) ning sahinaid liigub igasuguseid. Rally Estonia endaga seotud inimesed on seni hetkel viisakalt maininud, et toimuvad kõnelused FIA ja WRC sarja promootoriga ning ralli võimaliku toimumise kohta saabuvad teated selle nädala lõpus.

Võttes arvesse, et WRC ralli korraldamine on kordades kallim kui seni peetud Rally Estonia nime all Euroopa meistrivõistluste ja WRC promotsiooniralli siis juba algusest peale on räägitud, et riik peab oma õla üritusele päris kindlasti suuremalt alla panema kui seni. Riik ise on sellest samuti huvitatud, sest reklaam mis sealt kaudu tuleb on suur - rallli jälgijate arvuks on mainitud kuni 300 miljonit inimest ning tavaolukorras oleks ka rallituristide arv kindlasti välisriikidest märkimisväärne olnud. Kui ralli toimuks ka järgmisel ja järgnevatel aastatel siis võibolla on juba olukord seoses koroonaviirusega normaliseerunud ning rallituristide tulv saab vabalt ja piiranguteta liikuda - järgnevate aastate kokkulepe oli arvatavasti üks jutupunkt mida FIA ja WRC sarja promootoriga arutati.

Arvestades eelnevaid aastaid siis on nii ralli korraldajad ja riik omapoolse toetuse põhjenduseks toonud välja faktid mis kinnitavad, et see toetus tuleb maksurahadena kõik kuhjaga tagasi läbi turistide hordide ja ettevõtluse aktiviseerumisega Lõuna-Eesti piirkonnas.

Sellel aastal see päris nii minna ei pruugi, et see otseselt käesoleval kõik korraga tagasi tuleks  ning seda vaadeldakse kui investeeringut järgnevateks aastateks - nö. jala uksevahele saamiseks MM-karuselli.

Millest homme räägitakse?

Ning, et Eesti rahvas on rallirahvas ning kõik on kahe käega ralli toimumise poolt siis vaevalt valitsus tahaks ühe laua taha istuda ralli korraldajatega, et teatada ralli ärajäämisest - see oleks valitusele negatiivne reklaam, nii valijaid ei võideta.

Lisaks fakt, et peaminister on ise maininud riigipoolse toetuse võimalikuks suuruseks 2.5 miljonit eurot siis kindlasti tahetakse selle kulutuse otstarbekust põhjendada ning kindlasti on positiivsed uudised ka reklaamiks valitusele endale.

Jääme ootama trummipõrina saatel positiivseid uudiseid!


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee