Tänak soovib Rally Estonial võita, samas probleemid kripeldavad

Tänak soovib Rally Estonial võita, samas probleemid kripeldavad
12.07.2022 12:47

Ott Tänak kommenteeris Rally Estonia eel antud intervjuus Betsafe’i portaalile, et lühikesel testiperioodil kogetud teeolud olid head ning kuigi soov on kodune ralli võita, on fookus rallide lõpetamisel ilma suurema stressita. Lisaks avaldas ralliäss, kuidas mõjub Rally Estonia ta kehale ning mida arvab Suurbritannia etapi kolimisest.

Eesti ralli eel on Tänak saanud teha ka testisõite Lõuna-Eesti teedel. Mehe sõnul on vahelduseks siledal kiirel teel päris hea sõita. "Testiperiood jäi meil erinevatel põhjustel piiratuks, aga olud olid tõesti head ja väike vihm tegi olusid ainult paremaks," ütles ta.

Milline näeb aga välja WRC tipptasemel testimiste korraldamine ja kui suur sõnaõigus on selle osas sõitjatel? "Testimisel on palju erinevaid nüansse. Kindlasti algselt palju oleneb, kas tegu rallieelse testi või arendustestiga. Üldiselt testi korraldamise teevad suuresti ära iga riigi kohalik korraldaja ja logistikud meeskonna poolt. Teede valikud pakuvad välja kohalikud korraldajad ja siis sõitjad ja insenerid valivad tee vastavalt testimise soovidele ja vajadustele, mida sel hetkel on oluline arendada," sõnas Tänak.

Kiiruskatsete kava põhjal on eestlase esmamulje, et katsed on enamasti samad. "Üksikud uued lõigud ja mõned pikemad lõigud vastupidi võrreldes varasemaga. Tuleb loota, et keha peab ka sel aastal vastu nendele suusahüpete mägedele."

Konkreetseid kiiruskaitseid või lõike, mis oleksid kõige nauditavamad, ta välja ei too. "Eestis on tegelikult ägedaid teid, mida sõita. Otepää piirkonnast on ehk kõik paremad teed kasutusel, mida üldse sõita saab."

Kas ja kui palju on seekord kasutatud kunstlikke trampliine, mis varasemalt Rally Estonial sõitjatele pahandust tekitanud, näeb pärast rajaga tutvumist. "Hetkel ei tea olukorrast midagi. Üldiselt on see ralli tõesti natuke piin kogu kehale ja ühelgi aastal veel päris tervelt ei ole rallilt koju saanud," tõdes ralliäss.

Tänu sellele, et WRC etapp sõidetakse kodumaal, on Tänakul võimalik kokku hoida võrreldes teiste võistlustega nii mõnigi reisipäev, ent olmelisest vaatest muu osas saarlane erinevusi ei näe.

Millised eesmärgid seab ralliäss Rally Estonia eel? "Isiklikult sooviksin kodus loomulikult võidule sõita, aga meie fookus on suuresti sellel, et saaksime hakata rallisid lõpetama ilma suurema stressita võrreldes meie konkurentidega, kes ajavad kiirust taga. Jõupositsiooni meil kindlasti ei ole, aga omalt poolt anname maksimumpanuse tulemusse," selgitas ta.

Sissesõidukeelu saanud Nikolai Grjazini juhtum on ralli eel omajagu poleemikat tekitanud, ent selle osas, kui palju sõda on rallimaailma mõjutanud, jääb mees napisõnaliseks. "Sõda mõjutab meid kõiki, rallimaailm ei ole kindlasti erand."

Hiljuti saabus uudis, mille kohaselt jääb väga suure tõenäosusega ka tuleval hooajal MM-kalendrist kõrvale Suurbritannia ralli, mis üritab Walesist Põhja-Iirimaale kolida. "Isiklikult olen kindlasti fänn Walesi rallile, üks legendaarseimaid rallisid kalendris, kus on võidetud omajagu maailmameistritiitleid. Väga omapärane ralli ja pigem alati keerulistes oludes, aga samas teed, mis on loodud rallisõiduks. Olen kuulnud ka häid sõnu Iirimaa teedest, aga ei ole ise kokku puutunud," ütles Tänak.

Rally Estonia intervjuud Ott Tänakuga ja ennustusi saab lugeda Betsafe’i blogist.

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Täna, 3. detsembril 2023 Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm, sajab lund

Täna, 3. detsembril 2023 Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm, sajab lund

Täna, 3. detsembril on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm. Kohati sajab lund. Hommikul püsib paiguti udu ja on jäidet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, rannikul paiguti -1..-3°C.

Mängijate kogemused online kasiinos

Mängijate kogemused online kasiinos

Kas oled kunagi mõelnud, milline on päriselt see emotsioon, mida internetikasiinodes taga ajama minnakse?

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee