Rally Estonia 2022 ajal on droonide lennutamine keelatud

Rally Estonia 2022 ajal on droonide lennutamine keelatud
13.07.2022 11:11

Sarnaselt varasematele aastatele on Rally Estonia 2022 korraldusmeekonnale lennuliikluse korraldamisel abiks Lennuliiklusteeninduse AS. Ralliga seoses on suhteliselt väikesele alale oodata tavapärasest rohkem õhuliiklust, mistõttu on ohutuse tagamiseks antud alas seatud piirangud nii tavapärastele õhusõidukitele kui ka droonidele.

Lennuliiklusteeninduse ASi lennundusteabe osakonna juht Kalmer Sütt: „Meie peamine fookus on ohutuse tagamisel ja seetõttu on ralli ajal õhusõidukitele ning droonidele Tartu lähi- ja lähenemisalasse sisenemine piiratud. Ralli ajal on võimalik kasutada Tõutsi lennuvälja ja Maaritsa ning Mäha kopteriväljakuid, kuid saabumine ja lahkumine tuleb eelnevalt kooskõlastada ralli korraldajaga.“

Katsete vahetus läheduses toimetab WRC filmimiskopter, mis liigub mööda kindlat trajektoori. Valmis tuleb olla nii meditsiinikopteri võimalikele liikumistele kui ka Politsei- ja Piirivalveameti vajadusele kasutada õhuruumi. Katselt katsele liiguvad ka kopteritega osad ralli külastajad. Kõikide õhusõidukite liikumist jälgitakse alates õhku tõusmisest kuni maandumiseni, et tagada nii pilootide kui pealtvaatajate ohutus.
Tulenevalt katsete lõppemise kellaaegadest on Tartu lennujaam ralli ajal avatud tavapärasest pikemalt.

Droonide lennutamine ralli ajal on keelatud

Ralli korraldaja (Estonian Autosport Events MTÜ) on kehtestatud ralli alale ohutuse tagamiseks lennupiirangu alad. Selleks, et inimeste peade kohal lendavad droonid pealtvaatajatele ega ka teistele õhus viibivatele sõidukitele ohtu ei tekitaks, on Rally Estonia kiiruskatsete läheduses droonide (sh hobidroonide) lennutamine keelatud.  Ilma loata lendavad droonid kõrvaldab korraldaja droonipüüdjaga ning konfiskeerib.
Droone võivad nõuetekohase kooskõlastuse ja lennujuhi loa olemasolul lennutada ainult Rally Estonia korraldusega seotud isikud. Ilma loata lendavad droonid konfiskeeritakse ning lennutaja suhtes kohaldatakse vastutust seaduses ettenähtud korras. Ilma loata lennutatud drooni tõrjumisega kaasneva kahju eest vastutab drooni lennutaja ehk piloot.

Vaata ka: Rally Estonia 2022 ohutusinfo


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Tänane, 23. märtsi 2023 ilm Eestis

Tänane, 23. märtsi 2023 ilm Eestis

Põhja-Eestis pilvisus hõreneb, Lõuna-Eesti on enamasti pilves ilm. Ennelõunal sajab Ida-Eestis kohati vihma. Pärastlõunal pilvisus kõikjal uuesti tiheneb ja Lõuna-Eestisse jõuab vihmasadu, mis laieneb põhja poole. Puhub edelatuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s, pärastlõunal nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on 5..11°C.

Mida teha lastega Rootsis?

Mida teha lastega Rootsis?

Kõik lapsevanemad teavad, et lastega reisimine ei ole puhkus, vaid laste eest hoolitsemine lihtsalt teises kohas. Sellest hoolimata soovime neile pakkuda vahvaid elamusi ja uusi kogemusi, mida hiljem koos meenutada. Rootsi on üks lapsesõbralikumaid riike, seega on see ideaalne valik lühemaks või pikemaks reisiks kogu perega.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee