Tänak tõusis Mehhikos neljandaks pärast auto lõhkumist, liider Ogier

Tänak tõusis Mehhikos neljandaks pärast auto lõhkumist, liider Ogier
14.03.2020 09:30

Ott Tänak (Hyundai) tõusis Mehhiko rallil teise päeva lõpuks neljandale kohale, ralli liider on Sébastien Ogier (Toyota).

Reedel sõideti Mehhikos kaks lühikest publikukatset mille järel Tänak oli kolmas, rallit juhtis tema meeskonnakaaslane Thierry Neuville - loe ka: Mehhiko rallit juhib avapäeva järel Neuville, Tänak kolmas.

Teine võistluspäev algas eestlasele edukalt, päeva esimesel katsel katsevõit ja tõusmine ralli liidriks, teiseks tõusis Teemu Suninen (M-Sport) ning kolmandaks platseerus Ogier.

Järgmisel, päeva teisel katsel sõitis saarlane aga vastu kivi ja lõhkus auto vedrustuse ning kaotas katsel kiirematele üle 45 sekundi ning langes kokkuvõttes kaheksandaks. Liidriks tõusis Ogier.

Katsete vahepeal õnnestus tal auto ära lappida ja kolmandal (ralli viiendal) katsel Tänak näitas jällegi kiirust, katse võitis tema meeskonnakaaslane Dani Sordo, Tänak teine, kokkuvõttes tõusis seitsmendaks.

Kuuendal kiiruskatsel Tänak oli uuesti hädas oma kiiruskatsete vahel kokkulapitud masinaga ning kaheksas aeg. Kokkuvõttes jätkas ta seitsmendana.

Ralli seitsmenda kiiruskatse, mis oli pärast hoolduspausi Tänak võitis, masin oli jälle täiskomplektne. Kokkuvõttes jätkas ta seitsmendana. Pärast katse lõpetamist süttis Esapekka Lappi masin (M-Sport) ning põles maani maha ning Tänak tõusis automaatselt enne järgmist katset kuuendaks. Katse jättis pooleli ka Sordo tehniliste probleemide tõttu.

Kaheksas kiiruskatse jäeti ära Lappi auto põlengu tõttu, sest masinatel oli takistatud liikumine järgmisele katsele.

Üheksandal kiiruskatsel Tänak oli jällegi kiireim, tee äärde jäi meeskonnakaaslane Neuville, jällegi sai saatuslikuks tehnikapoolne altvedamine. Tänak tõusis koguni kolmandaks. Liidrid Ogier ja Suninen.

Järgmisel kolmel katsel Tänak näitas esinelikusse kuuluvaid katseaegu ning langes päeva viimase katsega kokkuvõttes Elfyn Evansi (Toyota) seljataha neljandaks, 0.2 sekundilise vahega. Liidrid Ogier ja Suninen.

Ralli jätkub täna 9 kiiruskatsega, esimene neist sõidetakse meie aja järgi algusega 16:58 - vaata ka Mehhiko ralli ajakava.


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Costa Rica võitis üllatuslikult Jaapanit 1 : 0

Costa Rica võitis üllatuslikult Jaapanit 1 : 0

Costa Rica võitis üllatuslikult Jaapanit 1 : 0 E-grupi teise ringi kohtumises.

Ilm täna, 27. novembril 2022 Eestis pilves selgimistega, paljudes kohtades sajab lund

Ilm täna, 27. novembril 2022 Eestis pilves selgimistega, paljudes kohtades sajab lund

Täna on Eestis pilves selgimistega ilm. Hommikupoolikul sajab paljudes kohtades lund, saarte rannikul kohati ka lörtsi ja vihma, pärastlõunal on üksikuid sajuhooge. Puhub ida- ja kagutuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on -4..+1°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee