Parim autokülmik, telk ja nimekiri ehk matkareis mugavaks

Parim autokülmik, telk ja nimekiri ehk matkareis mugavaks
23.02.2023 13:22

Pole midagi parata. Auto on meist paljude jaoks igapäevane kaaslane ja kui seda juba kasutame, võiks see ka mugav olla. Eriti tähtsaks muutuvad parim autokülmik, mugav padi ja vajalike asjadega täidetud seljakott siis, kui minna autoga tavapäraselt teekonnalt kõrvale ehk puhkusereisile!

Äkki just parim autokülmik ongi suvevarustusest puudu?

Autoreisile või matka alguspunkti liikudes on loogiline mõelda sellele, kuidas söögikraam transpordile vastu peab. Suvisel ajal on suurimaks küsimärgiks muidugi palavus. Suur osa toiduasjadest lihtsalt ei tule kõrgemate temperatuuridega kuigi hästi toime. Ainult kuivikute najal aga ka ei taha pikemat matkareisi läbi elada. Külmkapp aga autosse ei mahu.

Parim autokülmik tagab laiema menüüvaliku ehk lubab kaasa pakkida toitu, mis nõuab madalamat temperatuuri. Sellisteks toiduaineteks on ka klassikaline võileivamaterjal nagu juust, vorst ja või; ka hommikusöögi lemmikud jogurt või mõned snäkid õhtuse lõkke kõrvale. Parim autokülmik ei peagi pakkuma sügavkülma võimekust, ehkki sellisedki on olemas! Ühtlane jahedus või temperatuuriregulaatoriga mudel on tavaoludesse piisav.

Kardad, et autokülmiku laadimine on väga tülikas? Vale puha. Lihtsaim ja parim autokülmik kasutab sigaretisüütajat, mis autodes nagunii olemas. Väiksematele ja uuematele mudelitele, mis on saadaval ka Kaup24 e-poes, piisab aga ka USB kaudu laadimisest. Ei saa unustada sedagi, et paljud matkaalad pakuvad elektri kasutamise võimalust. Pidades seda silmas, et valida enda jaoks parim autokülmik, saadki ööbimispaika jõudes selle mobiilse kodumasina just matkaplatsi elektrisüsteemi ühendada.

Mille pealt säästa, mille peale kulutada?

Autoga reisides või olukorras, kus autost telkimisplatsini on kõndida mõnikümmend meetrit, pole mingit vajadust raisata suuri summasid kõige kallima, kergema ja modernsema matkavarustuse peale. Võid üsna selgelt paika panna, millele kulutada rohkem ja mille arvelt säästa.

Mõtle näiteks söömisele – väga hästi saab toimetatud koduste taldrikute-kahvlite ning tasside-pottidega. Ultrakerged söögiriistad las jääda neile, kelle jaoks on arvel seljakoti iga gramm. Samal ajal pole aga mõtet soetada seda kõige odavamat ja kahtlase kvaliteediga telki, sest öö tahaks ikkagi kuivalt ja mugavalt mööda saata! Ja kuigi magamiskott käib väga väikeseks kokku, siis autoga reisides võib olla sootuks lihtsam võtta kodust kaasa linad-tekid-padjad ja need seada Hansapoest veebipoest soetatud kvaliteetse ja mugava matkamadratsi peale!

Ootamatuteks valmis!

Kõige ebameeldivam on oma puhkusereisil avastada, et midagi väga olulist jäi turvalisse kohta – koju kapi peale või kummuti sahtlisse. Koosta nimekiri, millest saab kõikide reiside alus. Sellesse nimekirja lähevad asjad, mis on vaja kaasa võtta, sõltumata reisi olemusest: dokumendid, elementaarsed vahetusriided, hügieenitarbed ning ravimid. Selliselt saad garanteerida, et midagi tähtsat ei jää pakkimistuhinas maha.

Ja siin tuleb taaskord mängu parim autokülmik. Lisaks toidu jahedana hoidmisele pakub see sobivat keskkonda temperatuuritundlikele ravimitele. Autokülmikus saab hoida ka esmaabipaki jaoks tarvilikku, olgu selleks siis jahutatud päevitusjärgne geel, geeljahutuskotid või mingi muu leevendav lahendus.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Täna, 19. aprillil 2024 on Eestis peamiselt pilves ilm

Täna, 19. aprillil 2024 on Eestis peamiselt pilves ilm

Täna, 19. aprillil on Eestis peamiselt pilves ilm. Pärastlõunal hakkab Ida-Eestis lund ja lörtsi sadama, õhtu poole võib ka tuisata. Sajuala laieneb loode suunas ja teedel suureneb libeduseoht. Puhub kirde- ja põhjatuul 4-11, puhanguti 13, põhjarannikul ja Peipsi ääres kuni 15 m/s, õhtul pöördub tuul järk-järgult loodesse. Õhutemperatuur on -1..+4°C.

Täna, 18. aprillil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 18. aprillil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 18. aprillil on Eestis pilves selgimistega ilm, õhtupoolikul pilved hõrenevad. Kohati võib vähest vihma ja lörtsi sadada. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 3..8, põhjarannikul kohati kuni 1°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee