Tänaku üldvõidu tõenäosus peale WRC sarja kahte esimest etappi

Tänaku üldvõidu tõenäosus peale WRC sarja kahte esimest etappi
22.02.2023 15:57

Veebruari teisel nädalavahetuse võis Rootsis Umeås näha Eesti rallifännide jaoks emotsionaalseid stseene, kui Ott Tänak ja Martin Järveoja saavutasid 2023. aasta WRC sarja teisel etapil võidu, lõpetades neli päeva kestnud ralli 18,7 sekundilise eduga teiseks tulnud Craig Breeni ees.

Peale Rootsi ralli lõppu on uued kasiinod, mis pakuvad oma mängijatele ka võimalusi spordiennustusi teha, avaldanud uuendatud koefitsiendid WRC sarja 2023. hooaja sõitjate arvestuse üldvõidu osas. Vaatame lähemalt, kuidas hinnatakse peale kahte esimest rallit Tänaku ja tema konkurentide maailmameistritiitli võitmise võimalusi.

Mis on võrreldes hooaja algusega muutunud

Kui eelmise hooaja Soome ralli võitu Hyundai roolis peetakse üheks Tänaku kõige vägevamaks individuaalseks soorituseks üldse, siis selle hooaja Rootsi ralli võit ei jää sellest palju maha ja hooaja lõpus võib see rallivõit olla just see sündmus, mida tagantjärgi peetakse tiitliheitluses pöördepunktiks.

M-Sport ootas seda võitu pikalt. Vaatamata pingutustele ei suutnud meeskond rallit võita kokku 385 päeva jooksul, mis möödus Sébastien Loebi võidust Monte-Carlo rallil 2022. aastal. 

Märkimisväärseks tegi Tänaku võidu asjaolu, et ta võitis kogu ralli jooksul ainult ühe kiiruskatse ja ütles nii enne kui ka peale rallit korduvalt, et Ford Puma on kaugel ideaalsest ja parandamisruumi on veel palju. Kuid Tänaku talent ja Ford Puma tase on juba praegu piisav, et ralli võitude nimel heidelda.

M-Spordi boss Malcolm Wilson usub, et Rootsi ralli võidu taga oli Tänaku "uskumatu töö" ja loodab, et edu tõstab meeskonnas emotsioone pärast rasket 2022. aasta hooaega. "Kõik on teinud head tööd, kuid me ei olnud kiireim auto ja ausalt öeldes on Ott teinud lihtsalt uskumatut tööd," ütles Wilson peale rallit antud intervjuus.

Seega võib kahtluseta öelda, et hetkel sõitjate arvestust juhtiva Tänaku ning Ford Puma koostöö saab minna ainult paremaks ning hooaja lõpuks võib see kombinatsioon olla midagi, mis on teiste sõitjate jaoks kättesaamatu. Kui varasemalt võis kahelda, kas Tänaku ja M-Spordi kombinatsioon on üldse võimeline tiitliheitlusesse sekkuma, siis peale Rootsi rallit võib julgelt öelda, et konkurentidega vähemalt võrdse taseme saavutamine on ainult aja küsimus. 

Samal ajal on Tänaku suurimaks konkurendiks peetava Kalle Rovanperä ja Toyota poolt kostumas auto võimekuse osas kriitilisi noote. "Ei ole liiga palju positiivset, mida me saaksime Rootsi rallil neljandaks jäämisest kaasa võtta. Me võime kaasa võtta vaid teadmise, et peame oma sooritust parandama,” ütles Rovanperä peale Rootsi rallit.

Kihlveokontorite hinnang üldvõidu võimalustele

Pärast Rootsi rallit avaldatud koefitsendid nelja peamise tiitlipretendendi jaoks on järgmised: Rovanperä 2,35, Tänak 2,75, Neuville 4,50 ja Evans 5,00. Protsentina tähendab see Rovanperäle 35,1%, Tänakule 30,0%, Neuville`ile 18,4% ja Evansile 16,5% võimalust võita tiitel.

Ülejäänud sõitjate puhul ei nähta isegi teoreetilist võimalust, sest neist ainult Lappi, Loubet ja Katsuta sõidavad kaasa täishooaja ja kui Loubet ning Katsuta puhul ei luba nende võimed hetkel veel üldvõidu nimel võitlusesse sekkuda, siis Lappi puhul ilmselt arvatakse, et talle määratakse Hyundai poolt Neuville`i abistaja roll juba hooaja esimeses pooles (nii nagu tehti seda Craig Breeniga Rootsi rallil).

Loomulikult on see kõik hetkeseis ja juba märtsis toimuva Mehhiko ralliga muutuvad nii koefitsiendid kui ka tõenäosused vastavalt Mehhikos näidatud kiirusele ja saadud punktidele.

Uudise foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Täna, 24. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab nõrka hoovihma. Puhub muutliku suunaga, pärastlõunal valdavalt põhjakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 20..25, tuulele avatud rannikul kohati 18°C.

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mandri-Eestis sajab kohati hoovihma. Ennelõunal puhub edela- ja läänetuul, pärastlõunal lääne- ja loodetuul 4-10, puhanguti 13, põhjarannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 19..23, rannikul kuni 17°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee