Tänak näitas oma sisu ja võitis Soome ralli, MM-sarja üldarvestuses tõusis ta teiseks

Ott Tänak (Hyundai) võitis 2022. aasta autoralli maailmameistrivõistluste kaheksanda etapi - Soome ralli, sellega näitas ta kindlasti oma tugevat sisu, MM-sarja üldarvestuses tõusis eestlane sellega teiseks.
Tänak ei tundnud ennast Hyundai roolis kordaga mugavalt aga vaatamata sellele suutis ta alistada võitluses esikohale hetke MM-sarja üldliidri, kodukamaral võistelnud Kalle Rovanperä (Toyota). Rovanperäle järgnesid tema meeskonnakaaslased Esapekka Lappi ja Elfyn Evans.
Saarlane alustas tänast päeva liidrikohalt, loe ka: Tänak Soome ralli liider ka laupäeva lõpus, niisamuti oli ta liider ka laupäeva hommikul, vaata ka: Soome ralli reedese võistluspäeva järel on liider Tänak. Ainuke katse mille järel ta liidrikohal ei olnud oli esimene, Harju 1 publikukatse neljapäeva õhtul mille järel ta oli meeskonnakaaslase Thierry Neuville järel teine.
MM-sarja üldarvestuses on Tänakul teisena nüüd 104 punkti, liider on Rovanperä 198 silmaga, vaata ka MM-sarja punktiseis pärast Soome rallit.
Järgmine WRC sarja etapp sõidetakse algusega 18. augustil kui mõõtu võetakse Belgia Ypres rallil, vaata ka Belgia Ralli - Ardeca Ypres Rally 2022 info
Uudise foto: Hyundai Motorsport
Seotud võistlus
TOP 10 tulemused
Koht | Sõitja | Riik | Meeskond | Aeg |
1. | Ott Tänak | ![]() | Hyundai i20 N Rally1 | 2:24:04.6 |
2. | Kalle Rovanperä | ![]() | Toyota GR Yaris Rally1 | + 6.8 |
3. | Esapekka Lappi | ![]() | Toyota GR Yaris Rally1 | + 1:20.7 |
4. | Elfyn Evans | ![]() | Toyota GR Yaris Rally1 | + 1:37.6 |
5. | Thierry Neuville | ![]() | Hyundai i20 N Rally1 | + 2:18.0 |
6. | Takamoto Katsuta | ![]() | Toyota GR Yaris Rally1 | + 3:09.0 |
7. | Gus Greensmith | ![]() | Ford Puma Rally1 | + 3:57.0 |
8. | Teemu Suninen | ![]() | Hyundai i20 N Rally2 | + 9:31.3 |
9. | Emil Lindholm | ![]() | Škoda Fabia Rally2 | + 9:39.0 |
10. | Jari Huttunen | ![]() | Ford Puma Rally1 | + 10:31.6 |
Seotud uudised
Seotud videod
Vaata lisaks

Täna, 19. septembril 2023 on Eestis oodata pärastlõunal vihmasadu ja äikest
Täna, 19. septembri ennelõunal on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades võib vähest vihma sadada. Keskpäeva paiku saartest alates pilvisus tiheneb ja pärastlõunal jõuab sajuala, mis levib üle Eesti. Kohati esineb äikest ja sadu võib siis olla intensiivne. Puhub kagutuul, pärastlõunal lõuna- ja edelatuul 4-9, puhanguti 13, rannikul 7-12 puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Politsei pidas eile Valgas kinni 21 ebaseaduslikult riiki sisenenut
Eile, pühapäeval, 17. septembril pidasid politseinikud Valgas kinni 21 välismaalast, kes sisenesid Euroopa Liitu ebaseaduslikult.

Sünnipäeva e-kaardid
Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused
Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!