Hyundai põhifookus on Belgias Neuville'il

Hyundai põhifookus on Belgias Neuville'il
17.08.2022 14:15

Rallisõitja Ott Tänak ütles Belgia ralli eel Betsafe’i portaalile antud intervjuus, et Hyundai meeskonna suurim energia läheb eelseisval nädalavahetusel koduradadel kihutava Thierry Neuville’i toetuseks, kes suutis mullu kodupublikut võiduga rõõmustada. Eestlane leiab, et Belgia radadel mängivad kogemused väga olulist rolli.

Belgia etapiks testimine algas kohe pärast Soome rallit. „Asfalti autoga ei ole jõudnud meeskond peale Horvaatiat edasi tegeleda erinevate kriitilisemate probleemide tõttu, seega katsume leida hetke olukorrast parima,“ rääkis Tänak.

Tänavu teist korda MM-kalendris olev Belgia ralli on ralliässa sõnul kogu aasta kõige kompaktsem ja sõitjasõbralikum. „Katsed on üksteisele lähedal ja samas ka hoolduspargi lähistel,“ märkis ta. „Ralli ise ei ole kindlasti lihtne, on palju lõikamisi ja väga palju ristmikke, kus eksida on pigem lihtne. Samuti väga palju pinnasemuutusi, mida saab teada vaid kogemusega ehk üldiselt teine aasta võiks juba parem olla siin.“

Belgia etapp ise on Tänaku sõnul unikaalne ja ei sarnane ühelegi teisele kalendris olevale rallile. „Kui paralleele tõmmata, siis ta on sarnane kunagi toimunud Saksamaa rallile, aga ka sellega võrreldes on omajagu erinevusi. Enamasti on teed sirged paljude ristmikega, aga suured lõikamised läbi kraavide ja pinnasemuutused teevad selle ralli keeruliseks,“ rääkis piloot.

Soome rallile tagasi vaadates nentis Tänak, et arvestades tööriistu, millega see ralli võita õnnestus, oli tegemist kindlasti ühe parima võiduga. „Ei olnud minu parim sõit, aga oli üks parimaid võite.“

Soomes näidatud agressiivset sõidustiili Belgia asfaltteedel ilmselt sellisel kujul kasutada ei saa, samas oli Tänak viimasel asfaldirallil Horvaatias lõpuni suures mängus sees ning kaotas Kalle Rovanperäle lõpuks vähem kui viie sekundiga.

„Horvaatias me ei olnud suures mängus oma hea kiiruse tõttu, pigem tarkade valikute pärast ja eks näis, mis Belgia nädalavahetus meile pakub,“ vastas Tänak küsimusele, milliste ootustega ta Belgia rallile vastu läheb. „Seal läheb meeskonna poolt kindlasti kogu energia Thierry toetuseks.“

Hoolimata Tänaku võidust Soomes paistab punktitabelisse vaadates, et Kalle Rovanperä MM-tiitlit ei väära enam miski. Küsimusele, kas Eesti ralliäss on seadnud endale keerulise hooaja lõpuks ka mõne konkreetse eesmärgi, nagu MM-sarja teine koht, vastas Tänak, et tulemuste osas tal konkreetset eesmärki ei ole. „Põhiliselt tegeleme meeskonna tööle saamisega ja katsume rongile jõuda, et uuel aastal taas konkurentsis olla.“

Belgia ralli intervjuud ja ennustusi saab lugeda Betsafe’i blogist.

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus


Vaata lisaks

The Sims 4 muutub alates oktoobrist tasuta mängitavaks

The Sims 4 muutub alates oktoobrist tasuta mängitavaks

EA ja Maxis-e populaarne sotsiaalne simulatsioonimäng The Sims 4 muutub üsna pea tasuta mängitvaks. Muutus toimub kaheksa aastat peale selle mängutiitli viimase versiooni valmimist, mäng mille PC versioon väljastati 2014. aastal ning Xbox One ja PlayStation 4 platvormil 2017. aastal.

Muutus kolme kiiruskaamera asukoht

Muutus kolme kiiruskaamera asukoht

Seoses 2+2 teelõigu ehitusega Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel tõsteti 21.09.22-22.09.22 kolm kiiruskaamerakabiini püsivalt ümber uude asukohta.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee