Tänaku sõnul pole praegu enam oluline, mitmenda kohaga ta hooaja lõpetab

Tänaku sõnul pole praegu enam oluline, mitmenda kohaga ta hooaja lõpetab
14.10.2021 15:33

Hispaania ralli eel Betsafe’ile antud intervjuus ütles Ott Tänak, et maailmameistritiitel on tema kõige suurem eesmärk rallis, mistõttu ei ole käimasoleval hooajal enam eriti oluline, millise kohaga ta MM-i lõpetab. Teisalt on eesootav Kataloonia tema lemmikuks asfaldiralli.

Kahe etapi vahele jäänud vabal nädalal oli Tänakul väga tihe periood – testiti Hispaaniaks, sõideti hübriidautoga ja jõuti veel ka nädalavahetusel toimunud Saaremaa rallile. Ka võistlusnädal on minutini ära planeeritud. „Tavaliselt saabun rajaga tutvumise algusele eelneval päeval ja katsun lahkuda võimalusel pühapäeva õhtul, kohe peale võistlus või järgmise päeva varahommikul. Ülejäänud nädal on aga standard: rajaga tutvumine ja võistlus,“ ütles Tänak.

Võib tunduda, et hooaja viimasel kahel etapil polegi eestlastel ühegi suure eesmärgi nimel sõita:  individuaalses arvestuses on MM-tiitel püüdmatus kauguses, võistkondlikus arvestuses tundub samuti Toyota võit juba paratamatusena. Lisaks ei ole ka uuel hooajal auto seadistuse mõttes praeguste andmetega palju peale hakata. „Võistlused on ikka võistlused ja kaotama ma kunagi kuskile ei lähe ja see on üldiselt piisav motivaator. Kindlasti on olnud keerulisi hetki, aga siiani oleme alati lahenduse leidnud. Järgmisel hooajal saame kasutada minimaalselt informatsiooni – uus auto saab olema väga omapärane ja kindlasti saab olema asju, mis tahavad teistmoodi lähenemist,“ sõnas ta.

Kuigi Tänak ühelegi etapile vaatamata puntkiseisust kaotama ei lähe, siis tunnistab ta intervjuus, et tegelikult ei ole tal praegu enam vahet, millise kohaga hooaja lõpetab. Siiski annab ta endast parima, et järgmiselt etapilt võimalikult palju punkte koguda.

Kataloonia ralli toimus pikka aega formaadis, kus etappi alustati kruusal ja lõpetati asfaldil, sellest aastast on tegemist aga täielikult asfaldiralliga. „See oli meile ainuke segaralli ja oli tegelikult omamoodi huvitav, ma usun, et ka meeskondade jaoks. Kataloonia ja Korsika on olnud kindlasti parimad asfalti rallid kalendris, mulle isiklikult on lemmik Kataloonia. Vähe lõikamisi ja pigem puhas kiire sõitmine. Katsed on kiired ja vahed väikesed,“ iseloomustas Tänak eesootavat etappi.

Pikemalt Hispaania ralli intervjuud Ott Tänakuga saab lugeda Betsafe’i blogist.

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee