Filmid ja seriaalid, mida iga rallihuviline peab nägema

Filmid ja seriaalid, mida iga rallihuviline peab nägema
20.10.2021 10:18

Isegi kui hooaeg ei ole parasjagu käimas, leidub hulganisti ralli teemalisi filme ja seriaale, millega oma vaba aega sisustada. Oleme kokku pannud nimekirja filmidest ja seriaalidest, mis paneb iga rallihuvilise südame kiiremini põksuma – alustades ralliautode kuldajastust, lõpetades tänapäevaga.

Madness on Wheels: Rallying's Craziest Years (2012)

1980ndatel oli ralli populaarsem kui Vormel 1. Seda perioodi tuntakse kui ralli kuldajastut, mil võistlesid B-rühma autod – ühed kõige kiiremad ja võimsamad sõidukid, mis on kunagi ehitatud. Kuid taltsutamatult kiired autod tõid kaasa ka pahupoole. Liiga palju katastroofilisi ja isegi surmaga lõppenud õnnetusi panid B-rühmale 1986. aastal punkti. Film räägib loo sellest, kuidas fännid, ambitsioonid, poliitika ja autod omavahel kokku põrkasid.

Too Fast to Race (1997)

See dokumentaal viib meid taaskord kuldajastusse, sisaldades perioodist hulganisti rabavaid kaadreid ja lähivõtteid. Kuigi 1986. aastal keelati B-rühm ära, on selle ajastu pärandiks terve rida suurejoonelisi autosid, mis rallifänne jätkuvalt vaimustavad – Ford RS200, Lancia 037 Rally, Lancia S4, MG Metro 6R4, Peugeot 205/T16, Audi Quattro, Renault 5 Turbo, Opel, Citroen, Ferrari 288GTO Evoluzione, Jaguar XJ220 ja Porsche 959, mis võitis nii Pariisi-Dakar ralli kui ka Le Mansi 24-tunnise võistluse. 

Group B (2015)

See lühifilm on vaid 26 minutit pikk, kuid tabab suurepäraselt seda hämmastust ja hirmu, mida ralli kuldajastu endaga kaasa tõi. Film tutvustab meile rallisõitjat Shane Hunter’it, kes pärast pikka ja rasket eemalolekut ootab naasmist B-rühma võistlustele. Filmi iseloomustab suurepärane rollimäng ning ajastu ebastabiilsuse kujutamine.

Ott Tänak: The Movie (2019)

Loomulikult väärib meie listis kohta Ott Tänaku dokumentaalfilm. Seda mitte ainult seetõttu, et tegemist on meie oma armastatud rallitähega, vaid ka sel põhjusel, et see on lihtsalt suurepärane film. Tänak liitus 2018. aastal Toyota WRC meeskonnaga ja film liigubki ajaliselt selle hooaja esimesest etapist Monte Carlos viimase võistluseni Austraalias. Film sisaldab arvukaid intervjuusid Oti lähedastega, sõpradega ning meeskonnaliikmetega, samuti kilde tema isiklikust elust ja karjäärist.

Subaru Launch Control (2013-)

Seriaal viib meid koos Subaru Motorsports USA-ga suletud uste taha, kus sõidetakse Ameerika ralli ja rallikrossi meistrivõistlustel. Sari tutvustab meile rallisõitjate ranget ja ohtlikku väljaõpet ning mida on vaja võistluste ettevalmistamiseks.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee