Filmid ja seriaalid, mida iga rallihuviline peab nägema

Filmid ja seriaalid, mida iga rallihuviline peab nägema
20.10.2021 10:18

Isegi kui hooaeg ei ole parasjagu käimas, leidub hulganisti ralli teemalisi filme ja seriaale, millega oma vaba aega sisustada. Oleme kokku pannud nimekirja filmidest ja seriaalidest, mis paneb iga rallihuvilise südame kiiremini põksuma – alustades ralliautode kuldajastust, lõpetades tänapäevaga.

Madness on Wheels: Rallying's Craziest Years (2012)

1980ndatel oli ralli populaarsem kui Vormel 1. Seda perioodi tuntakse kui ralli kuldajastut, mil võistlesid B-rühma autod – ühed kõige kiiremad ja võimsamad sõidukid, mis on kunagi ehitatud. Kuid taltsutamatult kiired autod tõid kaasa ka pahupoole. Liiga palju katastroofilisi ja isegi surmaga lõppenud õnnetusi panid B-rühmale 1986. aastal punkti. Film räägib loo sellest, kuidas fännid, ambitsioonid, poliitika ja autod omavahel kokku põrkasid.

Too Fast to Race (1997)

See dokumentaal viib meid taaskord kuldajastusse, sisaldades perioodist hulganisti rabavaid kaadreid ja lähivõtteid. Kuigi 1986. aastal keelati B-rühm ära, on selle ajastu pärandiks terve rida suurejoonelisi autosid, mis rallifänne jätkuvalt vaimustavad – Ford RS200, Lancia 037 Rally, Lancia S4, MG Metro 6R4, Peugeot 205/T16, Audi Quattro, Renault 5 Turbo, Opel, Citroen, Ferrari 288GTO Evoluzione, Jaguar XJ220 ja Porsche 959, mis võitis nii Pariisi-Dakar ralli kui ka Le Mansi 24-tunnise võistluse. 

Group B (2015)

See lühifilm on vaid 26 minutit pikk, kuid tabab suurepäraselt seda hämmastust ja hirmu, mida ralli kuldajastu endaga kaasa tõi. Film tutvustab meile rallisõitjat Shane Hunter’it, kes pärast pikka ja rasket eemalolekut ootab naasmist B-rühma võistlustele. Filmi iseloomustab suurepärane rollimäng ning ajastu ebastabiilsuse kujutamine.

Ott Tänak: The Movie (2019)

Loomulikult väärib meie listis kohta Ott Tänaku dokumentaalfilm. Seda mitte ainult seetõttu, et tegemist on meie oma armastatud rallitähega, vaid ka sel põhjusel, et see on lihtsalt suurepärane film. Tänak liitus 2018. aastal Toyota WRC meeskonnaga ja film liigubki ajaliselt selle hooaja esimesest etapist Monte Carlos viimase võistluseni Austraalias. Film sisaldab arvukaid intervjuusid Oti lähedastega, sõpradega ning meeskonnaliikmetega, samuti kilde tema isiklikust elust ja karjäärist.

Subaru Launch Control (2013-)

Seriaal viib meid koos Subaru Motorsports USA-ga suletud uste taha, kus sõidetakse Ameerika ralli ja rallikrossi meistrivõistlustel. Sari tutvustab meile rallisõitjate ranget ja ohtlikku väljaõpet ning mida on vaja võistluste ettevalmistamiseks.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Rally Estonia korraldajad: nii võimsaid autosid ei ole siin veel nähtud

Rally Estonia korraldajad: nii võimsaid autosid ei ole siin veel nähtud

Seekordses Betsafe’i spordiennustusportaali podcastis on külas Rally Estonia taustajõud – peakorraldaja Urmo Aava ja turvaülem Priit Priimägi. Jutuks tuleb juulis toimuv etapp: mis on teisiti, milline on rada ja katsed, teekate ning kui suurt rahvahulka oodatakse. Lisaks arutletakse podcastis, kas ja milliseid muutusi on neile kaasa toonud hübriidautod ning kuidas ikkagi tagatakse raja ääres turvalisus. Selgub, mis tekitab Priimäele ja Aavale endile enim elevust seekordse Rally Estonia puhul.

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängude populaarsus on kasvanud viimaste aastate jooksul tasaselt, kuid kindlalt. Näiteks aasta 2021 lõpu statistika järgi digimängude alale tuli juurde 500 miljonit uut mängutootjat viimase kolme aasta jooksul ja hetkel tööstuse väärtus ületab juba 250 miljardi euro. On selge, et arvutimängude tööstus on kasvamas ja uusi mängijaid tuleb juurde kogu aeg.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee