Tänak Soome rallist: keeruline on leida kiiruskatset, mis ei meeldiks

Tänak Soome rallist: keeruline on leida kiiruskatset, mis ei meeldiks
28.09.2021 10:14

WRC hooaja kümnenda etapi, tänavu sügisestes tingimustes peetava Soome ralli eel ütles Ott Tänak intervjuus Betsafe’ile, et sarnaselt teistele sõitjatele, võib sealset võistlust pidada üheks tema lemmikuks. Tänak loodab, et ilmad jäävad sügiseselt niiskeks, mis muudaks ralliolud Soomes perfektseks.

Tänak ja Järveoja testisid Soome ralliks Ouninpohja kiiruskatsel. „See on ralliks ehk liiga kiire ja spetsiifiline tee, aga sellegipoolest hea värskendus eesootavaks Soome ralliks,“ sõnas Tänak intervjuus. Kuigi ralli peetakse suviste olude asemel tänavu sügisel, siis Tänaku hinnangul ümberharjumiseks põhjust ei ole – pigem tuleb leida kiirelt enesekindlus. „Kui olud jäävad lihtsalt sügiseselt niiskeks, siis võiksid olla perfektsed ralliolud“.

Kui varasemalt sõidetud katsete puhul kasutab ekipaaž alati varem kirjutatud legendi, siis tänavu on Soomes enamik rallist uus, mis nõuab ka uue kiiruslegendi kirjutamist. Muutunud ilmastikuolud Tänaku sõnul üldiselt legendi väga ei mõjuta.

Paljud sõitjad on Soomet nimetanud oma lemmiketapiks – ka Tänak kinnitab, et see asetseb tema edetabeli tipus. „Soomes on liiga palju häid katseid, et neist mõnda üksikut esile tõsta, pigem on raske leida katset, mis ei meeldi,“ ütles ta.

Eelmisele etapile Kreekas tagasi vaadates sõnas Tänak, et kuigi päris probleemivaba rallit ei õnnestunud sõita, siis algusest lõpuni sai kenasti sõidetud ja see on viimase aja ebaõnne valguses juba positiivne asi. „Sellel aastal suurt rõhku enam olemasolevale autole ei lähe ja kindlasti üritame suure osa energiast kulutada uue aasta ettevalmistuseks,“ kommenteeris Tänak.

Tema kaardilugeja Martin Järveoja on võtnud uue WRC auto osas kriitiliselt sõna, märkides, et kaardilugejate istumisasend on varasemaga võrreldes ebamugavam ning ohtlikum. Mis on uute autode puhul juhi perspektiivist uut? „Juhi jaoks on samuti enamik elemente uued, praegu on jätkuvalt kogu süsteem veel toores ja arendamisjärgus, kuid kindlasti saab olema omajagu asju, mis vajavad veel harjumist,“ avaldas rallisõitja arvamust järgmisel hooajal kasutusele võetavate Rally1 autode suhtes.

Täispikka Soome ralli intervjuud Ott Tänakuga saab lugeda Betsafe’i blogist.

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Ilm on täna, 9. detsembril 2022 Eestis pilves selgimistega

Ilm on täna, 9. detsembril 2022 Eestis pilves selgimistega

Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund. Paiguti on udu. Pärastlõunal sadu mandril hõreneb, ent merelt jõuavad saartele, õhtuks ka mandri lääneossa uued intensiivsed sajuhood lume ja lörtsina, kohati tuiskab. Saartel võib sekka ka vihma tulla, on jäiteoht! Puhub lõunakaare tuul 3-9, kohati muutlik tuul 1-6 m/s, saartelt alates tugevneb pärastlõunal edela- ja läänetuul 6-12, puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 0..-5, saarte rannikul kuni +3°C, pärastlõunal mandril külmeneb kiiresti.

USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab lähinädalail Eestisse lisaväed ja -võimekused, et tugevdada NATO kaitsehoiakut ja suurendada liitlaste julgeolekut regioonis.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee