Terviseamet: töötame selle nimel, et Lõuna-Eesti ralli ja Rally Estonia saaksid ohutult sõidetud

Terviseamet: töötame selle nimel, et Lõuna-Eesti ralli ja Rally Estonia saaksid ohutult sõidetud
17.08.2020 12:01

15. augustil kirjutas Aleks Lesk Postimehes, et „terviseameti absurdsed otsused võõrutavad eestlast autorallist“. Artikkel on kriitiline ning seda lugedes jääb mulje, nagu oleks terviseamet Lõuna-Eesti ralli korraldajatele seadnud ebamõistlikke piiranguid.

Näiteks on artiklis sellise lause: „Algselt keelati Võru linnakatse, seejärel teatati, et raja äärde lubatakse 6000 inimest, ning lõpuks otsustati, et katsetele lastakse vaid 1650 inimest ja ralli esimese päeva peab ära jätma. Ma ei suuda siiani uskuda, et hulk täiskasvanud inimesi, kes väidetavalt peaksid ka tervishoiust kõvasti teadma, ei teadvusta siiani, mis vahe on kontserdil ja autorallil.“

Terviseameti vastus kriitikale: Lõuna-Eesti Ralli korraldusele andsime hinnangu juulis.  Nägime probleemi linnakatse läbiviimisel, sest samale päevale oli linn andnud loa viia läbi erinevaid rahvarohkeid üritusi. Sellega kaasneb alati korraldajate suurem vastutus inimeste turvalisuse pärast, mille tagamiseks on vaja mõelda nii linna sisenemise, parkimise, toitlustamise, ööbimise, hajutamise kui ka näiteks selle peale, mida ette võtta massilise haigestumise puhul.  Seega soovitasime teha detailsemad plaanid linnakatse korraldamiseks.

Seepeale teatas Lõuna-Eesti Ralli korraldaja 8. augustil, et ei korralda linnakatseid. Kaks päeva hiljem kohtusime ralli korraldajate, ralliliidu ja Võru linna esindajatega, et arutada vajalikke ohutusmeetmeid.

Peale kohtumist teatas korraldaja, et viib ralli läbi ühel päeval, esitades meile ka oma meetmete plaani.

Andsime meetmetele ja plaanile oma hinnangu, kus me ei seadnud 1625 pealtvaataja ülempiiri – korraldajate plaani puhul saame lubada rohkem pealtvaatajaid, sest erinevatel aladel on ülempiiriks 2000. Lisaks saab meie hinnangu kohaselt katsed ka kahele päevale jagada.

Terviseameti teenistujad on Lõuna-Eesti ralli korraldajatega pidevas kontaktis, meie eesmärk on korraldada ralli selliselt, et kaitstud oleksid nii sportlased, korraldajad, külalised kui kohalikud elanikud. Oleme siinkohal lähtunud proportsionaalsuse printsiibist, keskendudes mitte keelamisele, vaid konstruktiivsete lahenduste väljatöötamisele. On kahetsusväärne, et meid sellise tegevuse juures alusetult kritiseeritakse.  


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari:

Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari: "Lendavad soomlased" (The Flying Finns)

Eesti Rahvusringhäälingu videokeskkonnas Jupiter on hetkel vaadatav ralliteemaline dokumentaalsari "Lendavad soomlased" (The Flying Finns).

Punase Alfa Romeo C43 esitluse pildid

Punase Alfa Romeo C43 esitluse pildid

Punase, Alfa Romeo F1 Team Stake meeskonna uue hooaja võistlusauto, C43 esitluse pildid.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee