Kuidas peale ralli vaatamise lisaks oma meelt lahutada?

Kuidas peale ralli vaatamise lisaks oma meelt lahutada?
10.10.2023 15:13

Juba iidsetest aegadest on vaieldud teemal- kas sport on meelelahutus või kultuuri vaieldamatu osa? Tegemist on füüsilise tegevusega, mille eesmärgiks on kas tiimipõhiselt või üksikvõistlejana sooritada häid tulemusi ning tagada võit edetabelis. Pealtvaatajale on see meelelahutus, sest kaasa saab elada võistlusele ning selle vaatamisega kaasnevad emotsioonid. Emotsioonid aga dikteerivad meelelahutuse definitsiooni. Samas on sport aga kultuuri osa, mille ajalugu ulatub tuhandete aastate tagusesse aega. Juba Vanas-Kreekas peeti võistlusi, mille eesmärgiks oli mõõdu võtmine oma vastase vastu.

Viimase 5 aasta jooksul on rallispordist saanud kultuurne spordiala, millele kaasa elamiseks lennatakse erinevatesse sihtkohtadesse. Niinimetatud rallifanaatikud kulutavad aastas tuhandeid eurosid, et külastada etappe ning liituda rallipublikuga eri maailma kohtades. Kui aga ralli hooaeg läbi saab, tuleb leida teisi võimalusi oma meele lahutamiseks. Millised võimalused pakuvad samasuguseid ärevaid emotsioone kui ralli ning kas nende kogemiseks tuleb minna kodunt kaugele?

Internetiportaalid ja Eesti kasiinod- see kes otsib just ärevaid emotsioone, veidi närvipinget ning põnevat kaasaelamist saab olla osaline turniiridele. Kiirkasiinod ning online veebis toimetavad turniirid hasartmängude näol on üheks populaarsemaks meelelahutuse võimaluseks 21.sajandil. Kasiino maastikuareng on toonud mängurluse koju kätte ehk turniiriga võib liituda veebi teel. Nii kaotused kui ka võidud on samu emotsioone pakkuv kui rallile raja kõrval kaasa elamine. Vastutustundlik mängurlus aga sätib paika reeglid, mis aitavad vältida üleliigseid kulutusi. 

Festivalipass loob meelelahutusplaani- Igal aastal toimub maailmas erinevaid muusika ja kultuurisündmusi. Igasse kohta aga alati ei jõua, mis tähendab, et festivalide külastamiseks tuleb endale luua plaan. Mis paelub külastajat enim ning mis sündmused on teie külastamist väärt, sõltub enim teie huvidest ja hobidest. Kuna üksikute ürituste ja tegevuste külastamine võib olla vähenauditav, siis tuleks kindlasti soetada aga festivalipass, mis võimaldab kultuuri nautida mitmel erineval päeval ja vaid ühe kulutuse näol. 

Kokanduskursused- kui tunnete, et teie kokandusega seotud oskused vajavad täiendamist, võite ette võtta kulinaarsete oskuste arendamiseks vajalikud kursused. Tihtipeale on nende kestvus umbes 3 kuud ning ei pea muretsema, et muude tegevuste jaoks enam aega ei jätku. Perele kodus söögi valmistamine ei pea alati olema kohustus ning oskuste lihvimisel kursuste abil võib söögitegemisest saada täielikult nauditav kogemus. Uute maailmaköökide avastamine loob erilise võimaluse teha neid samu roogi, mida varem käisite restoranides söömas. 

Discgolf loob aktiivse elustiili- üks populaarsemaid välisporte 2023.aastal on discgolf. Ketaste loopimine korvidesse on tehtud uuenduslikuks tänu erinevatele radadele ning mänguastmete keerukusele. Eriti aktiivse harrastusspordi näol on üle maailma kuulsust kogunud spordiala, mille esitabelit juhib hetkel eestlane Kristin Tattar. Latitude 64 esindav eestlane on teeninud mitmeid maailmatiitleid ning kaasanud eestlasi seda spordiala harrastama. Discgolfi mängimisel ei oma rolli aastaajad, sest antud mängurajad on Eestis välja pandud aastaringselt. Siiski professionaalsemal tasandil meelelahutuseks tuleb soetada ka vastavad kettad. Maailmaliidrid discgolfi varustuse müügil ja tootmisel on Latitude 64, Prodiscus, Amexpo, Discrait ja Discmania. Valides nende tehnika kuulute profispordi varustuse kasutajate hulka.

Hea raamat aitab põgeneda teise maailma- kui ükski teine meele lahutamise viis ei paku pinget, võib haarata ühe hea raamatu. Ilukirjanduslikud teosed pakuvad võimalust sukelduda justkui teise maailma. Neile, kes armastavad lugemist, pakuvad pinget eriti uute teoste müügile jõudmise päevad. Ka autoritega kohtumine loob võimalusi meelelahutuseks.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee