Politsei teeb Lõuna-Eestis Rally Estonia ajal jälle tihedamat liikluskontrolli

Politsei teeb Lõuna-Eestis Rally Estonia ajal jälle tihedamat liikluskontrolli
19.07.2023 12:41

Rally Estonial teevad politseinikud Lõuna-Eesti teedel liikluse rahustamiseks jälle traditsioonilist aktiivsemat kontrolli ja seisavad selle eest, et suurüritus kulgeks turvaliselt.

Varasemate aastate rallid on möödunud ilma tõsisemate vahejuhtumiteta. Mullu pakkusid politseile enim tööd sõidukijuhid, kes arutult ühelt katselt teisele kihutasid: nelja päevaga tabati pea 600 kiirusületajat kuigi rallikava võimaldas neist igaühel piirkiirusest kinni pidades aegsasti järgmisele katsele jõuda.

„Selleks, et maailma ägedaimat autospordiüritust ei saadaks kihutamisest või näiteks joobes juhtimisest tingitud rasked õnnetused, teeb politsei koos vabatahtlikega neil päevil Lõuna-Eestis tavapärasest tihedamat liikluskontrolli,“ märkis politseipoolne rallioperatsiooni juht Andrus Reimaa.

„Ralliga seoses on Lõuna-Eestis liiklust rahustamas ja avalikku korda tagamas rohkelt politseinikke ja abipolitseinikke. Lisaks mobiilsetele kiiruskaameratele, kasutab politsei sel aastal ka rahunemispeatust, mis pikendab kiiruseületaja teekonda 45 minutit. Seega kiirustamine ei taga kiiremat kohalejõudmist,“ ütles Reimaa.

Lisaks Eesti politseile on autoralli maailmameistrivõistlustel kohal ka partnerid Soome, Läti ja Leedu politseist. „Rallipublikut tuleb Lõuna-Eestisse palju ning mitte ainult Eestist, vaid ka meie lähi- ja naaberriikidest. Seetõttu kaasame rallile kolleegid välismaalt, et harjutada koostööd ja näidata neile, kuidas Eesti politsei tagab rallil inimeste ohutust,“ rääkis politseijuht.

„Liiklust reguleerivad katselt katsele sõites samuti Team Motohunt motoreguleerijad, kes saadavad tihedama liiklusega aladel rallisõitjaid ühelt võistluspaigalt järgmisele. Seega kui näete helkurvestis mootorratturit, kes saadab ralliautot, siis palun lubage nad läbi,“ märkis Reimaa.

Rallipiirkonnas liiklejatel tuleb järgida liiklusreguleerijate korraldusi, sest ainult nii on võimalik ohuolukordi vältida. „Soovitame ralliüritusele saabujatel eelnevalt tutvuda programmiga ning teha selgeks, kuhu ja mis kellaks tahetakse jõuda rallit vaatama. Nii saab varuda piisavalt aega kohale jõudmiseks ja parkimiseks. Sõidukite parkimisel ning telkimisel tuleb jällegi järgida, kus see on lubatud ilma, et maaomanikele kahju tekitaks,“ rääkis politseipoolne rallioperatsiooni juht.

Autospordi- ja meelelahutussündmus WRC Rally Estonia 2023 toimub 20.-23. juulil Lõuna-Eestis.


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Täna, 13. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma

Täna, 13. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma

Täna, 13. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub lõuna- ja edela-, pärastlõunal läänekaare tuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 15..20°C.

Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodu on iga pere kindlus. Üks lihtsamaid viise tagada oma kodu turvalisus on suitsuandurite, gaasiandurite ja vinguandurite paigaldamine.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee