Mida peate teadma WRC-le panustamise kohta

Mida peate teadma WRC-le panustamise kohta
04.11.2022 16:18

Rallisõit on levinud motospordi vorm. Kombineerige see WRC-kihlveoturuga ja võidusõidu algusest lõpuni vaatamine on veelgi põnevam. Autoralli MM-i raames toimub 14 kolmepäevast üritust üle maailma, pakkudes panustajatele rohkelt kaasalöömisvõimalusi. Thierry Neuville, Sebastien Ogier ja Ott Tänak on kolm WRC-sõitjat, kes võitlevad autoralli võidu eest. 2018. aasta autoralli maailmameistrivõistlustel on koguni viis sportlast, kes on 13 võistluse jooksul võitnud – see muudab panustamise veelgi ettearvamatumaks ja põnevamaks.

Põhjalikud teadmised spordialast võimaldavad nii kogenud kui ka algajatel panustajatel märgata kvaliteetseid panustamisvõimalusi ja teha panuseid selle põhjal. Näiteks ralliautole panustades mängivad võtmerolli teekate, ilm ja see, kuidas iga sõiduk neis oludes käitub. Saidil STS Bet panustamiseks peavad mängijad mõistma tegureid, mis võivad rallivõistluse tulemust mõjutada.

Autoralli maailmameistrivõistluste ajalugu

Autoralli maailmameistrivõistlused algasid ametlikult alles 1973. aastal. WRC-võistlus koosneb reast kurnavatest etappidest, mille lõpus saavad sõitja ja võidusõiduautode tootja absoluutarvestuse võidu eest karika. Esimestel maailmameistrivõistlustel oli kokku 13 etappi, millest paljusid korraldatakse tänaseni. Kõik sai alguse Monte Carlo rallist, mis on üks motospordikalendri mainekamaid üritusi.

1979. aasta hooajal võitis Rootsi sõitja Björn Waldegard juhtide karika, samas kui Ford võitis tootjate karika. See ajastu oli Skandinaavia autojuhtide jaoks kuldajastu, mil Valdegard võistles tiitli eest tihti soomlaste Mikkola, Ari Vataneni ja Markku Aleni vastu. Viimasel ajal on hakanud rallimaailma domineerima prantslased eesotsas Ogieri ja Loebiga.

Võistluse formaat loodi 1970. aastate lõpus ja on sellest ajast samasugusena püsinud. Teatud etapid tulevad ja lähevad, kuid paljud individuaalsed etapid jäävad kalendrisse püsima. 2018. aastal laiendati kava ja liideti ka Türgi ralli. Praegusel 2019. aasta hooajal on kalendris 14 etappi, mis algavad traditsiooniliselt Monaco ralliga.

Kuidas Internetis autoralli maailmameistrivõistlustele panustada

Autoralli maailmameistrivõistlustele panustamine käib samamoodi, nagu mis tahes muule spordialale Internetis panustamine. Strateegiad ja mõisted on sarnased nendega, mida kasutate teiste motospordialade või NFL-i Ameerika jalgpalli liiga puhul. Siin on kiire sammsammuline juhend, mis selgitab, kuidas rallile panustada.

  1. Valige ralli – enne sõitja valimist valige etapp, millele soovite panustada. WRC võistlused toimuvad tavaliselt nädalavahetustel aasta läbi. Talvel ja suvel on paarinädalane vaheaeg.
  2. Valige sõitja ja panuse tüüp – nüüd on aeg panuseid teha. Kontrollige WRC-võistluse koefitsiente. Valige võidusõitja, kellele soovite panustada, ja seejärel panuse tüüp. Nagu ka allpool kirjeldatud, on võidusõidule panustamisest lihtne aru saada.
  3. Kinnitage panus – veebipõhistel kihlveosaitidel saab panuse kinnitada vaid paari klõpsuga. Klõpsake selle kihlveopiletile lisamiseks, klõpsake uuesti panuse tegemiseks ja lõpuks klõpsake panuse lõpule viimiseks. Enne panuse tegemist veenduge, et panuse summa ja valik oleks õiged.
  4. Nautige võistlusnädalavahetust – kui olete kõik WRC-panused ära teinud, lõõgastuge, haarake õlu ja alustage grillimist, jälgides samal ajal, kuidas sõitjad rajal stardivad.

WRC-le panustamise selgitus

Teiste autospordialade jaoks võite leida palju rallidele panustamise turge. Erinevad panustamisvõimalused on saadaval nii kogenud spordiennustajatele kui ka neile, kes alles panustamisega alustavad. Allpool leiate kõige populaarsemad WRC-panused koos iga panuse üksikasjadega.

Autoralli maailmameistrivõistluse ennustuskoefitsiendid 

Tegemist on lihtsa kihlveoga selle peale, milline juht võidab antud aastal rallisõitjate maailmameistrivõistlused. Meistritiitli võidab sõitja, kes kogub hooaja jooksul kõige rohkem punkte. Punkte saavad 10 parimat sõitjat, kes lõpetavad võistluse. Iga hetk on väärtuslik, mis tekitab tiheda konkurentsi sõitjate vahel, mistõttu on võistlusi põnev vaadata ja neile panustada.

WRC-poodiumi ennustuskoefitsiendid

Võite alati valida selle panuse, kui te ei ole kindel, kes ralli võidab. Kuigi koefitsiendid erinevad võitja omast, mille just valisite, on heaks uudiseks see, et te võidate, kui valite juhi, kes lõpetab poodiumil esimese, teise või kolmandana.

WRC ETAPIVÕITJA ennustuskoefitsiendid

Kuna võistlusnädalavahetus on jagatud erinevatesse etappidesse, siis saate valida ka kindlate etappide võitjaid. See on kõige populaarsem ja ligipääsetavam panus WRC-ennustuses. Etapivõitja oleneb sellest, milline sõitja lõpetab sõidu ja ületab finišijoone enne teisi.

WRC ettepanekupanused

Ralli ettepanekupanused, sageli tuntud kui prop bets, võimaldavad teil panustada erinevatele veidratele juhtumistele, mis ei kuulu ühtegi eespool nimetatud kategooriasse. Näiteks võite WRC ettepanekupanuste abil kihla vedada, milliselt tootjalt on ralli võitev auto, kes esimesena avarii teeb, või millise juhi rehv katki läheb.

Rallile panustamise strateegia

Võidusõidus on palju erinevaid panustamisstrateegiaid, mida peaksite kasutama, et parandada oma arusaamist rallivõistlustest ja seega suurendada oma panuse võidu tõenäosust. Siin on parimad meetodid, mis aitavad teil panustada rallivõistlustele veebipõhistel kihlveosaitidel.

WRC täpsem statistika

Nagu iga võidusõidu puhul, on oluline mõista, et see on peamiselt andmepõhine võidusõit. Väikesed detailid võivad sageli võistluse tulemust või autojuhi sooritust tugevalt mõjutada. Seetõttu parandab kindel arusaam WRC-sündmuste statistikast teie võimet võitjat kindlaks teha. Algajad panustajad jätavad sageli tähelepanuta, kui oluline on teada, kuidas antud auto toimib erinevates ilmastikutingimustes või erinevat tüüpi teedel. Laiendatud statistika toob mugavalt esile nende tegurite olulised aspektid.

WRC-sõitja eelistus 

Kõik rallirajad ei ole ühesugused. Rallisid peetakse erinevatel teekatetel ja tingimustes, alates kruusast ja asfaldist kuni lume ja jääni. Seega on enne võistlusnädalavahetust oluline teada, millist rada konkreetne sõitja eelistab. Samuti on oluline näha iga sõitja võidusõiduajalugu ja -stiili konkreetsel rajal, sest see parandab teie panustamise tulemusi.

Ärge jätke lugemata WRC-ennustuse eelvaadet.

Ärge unustage lugeda WRC-etapi panustamise eelvaadet, mille eksperdid enne rallinädalavahetust kirjutasid. Neil on tavaliselt kasulikke uudiseid ja siseinfot sõitjate ning meeskondade kohta. Enne ennustusotsuste tegemist peaksite selle siseinfo oma üldise uurimistööga liitma.

Ilm ralli ajal

Nagu eespool mainitud, toimuvad rallid nii kruusal kui ka asfaldil ja nii ka lume kui ka jääga, mis tähendab, et võistluste ajal võib ilm mõjutada lõpptulemust rohkem, kui võiksite arvata. Tugevad tuuled või tugev vihm on põhjustanud WRC-ajaloo kurikuulsamaid võidusõidujuhtumeid ja viinud šokeerivate võistlustulemusteni. Uuringud selle kohta, millised sõitjad ja meeskonnad saavad märja või muutuva ilmaga paremini hakkama, võivad mõjutada võistluse tulemusi ja teie panuseid.

Ralli populaarseimad üritused

Monte Carlo ralli

Monte Carlo ralli on Monaco Autoklubi korraldatav ralli. Ralli toimub Prantsuse Rivieral ja Kagu-Prantsusmaal Monaco Vürstiriigis. Kuna tingimused muutuvad sageli, hõlmates tihti kuiva ja märga teekatet ning jääd ja lund – sageli isegi kõiki ühe kiiruskatse jooksul – on see etapp üks parimaid nii vaatamiseks kui ka panustamiseks.

Rootsi ralli 

Rootsi ralli on veebruarikuu alguses Rootsis Värmlandis toimuv etapp. See ralli liideti autoralli maailmameistrivõistluste osaks 1973. aastal ja on ainus ralli, mis toimub tavaliselt lumel. Ilm on murekohaks, sest üleilmne temperatuuri tõus vähendab iga-aastase lumesaju tõenäosust. 2005. aasta etapp oli üks kõige soojemaid, mistõttu paljud kiiruskatsed tuli teha mudasel teel ja need rikkusid võidusõidumeeskondade spetsiaalsed naastrehvid.

Argentina ralli

Argentina ralli toimus esimest korda Tucumani provintsis 1980. aastal, mil seda korraldas Argentina motospordiklubi. Esimese etapi võitjad olid Walter Röhrl ja Christian Geistdörfer. Aastal 1984 viidi selle korraldamine üle Córdoba provintsi. 2012. aastal laiendati marsruut umbes 500 kilomeetri (300 miili) pikkuseks võistlusetapiks, mis teeb sellest kaasaja pikima ralli. Kuulsad kohad on El Condor-Copina ja Mina Clavero, millele saate online-ennustussaitidel panustada.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Täna, 24. juulil on Eestis vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool sajab hoovihma

Täna, 24. juulil on Eestis vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool sajab hoovihma

Täna, 24. juulil on Eestis vahelduva, Ida-Eestis vähese pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, paiguti on sadu tugev. Mandri-Eestis on kohati äikest. Kirde-Eestis on saju võimalus väike. Puhub valdavalt lõunakaare, rannikul briisituul 2-8 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 20..26, Ida-Eestis kuni 28°C.

Piastri teenis Ungaris oma esimese etapivõidu

Piastri teenis Ungaris oma esimese etapivõidu

Oscar Piastri (Austraalia, McLaren) teenis vormel-1 sarja 2024. aasta kolmeteistkümnendal etapil, Ungari GP-l oma karjääri esimese etapivõidu. Seejuures tulid mängu tiimikorraldused.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee