Kas väikese eelarve juures on üldse võimalik alustada amatöörrallil?

Kas väikese eelarve juures on üldse võimalik alustada amatöörrallil?
26.10.2022 07:45

Kes meist ei oleks väiksena unistanud rallikarjäärist? Metsikud kiirused, võidujoovastus, poodiumil seismine, adrenaliin – need unistused võivad endiselt kuklas pesitseda, isegi, kui igapäevatöö on tunduvalt argisem. 

Paraku on paljud pragmaatilised inimesed jätnud oma unistused ripakile igavese probleemkoha pärast: pole piisavalt rahalisi vahendeid, et üldse kuidagi rallimaailmas alustada. Selge on see, et mistahes rallist rääkida, see pole just kõige soodsam spordiala. Ainuüksi mistahes sõiduki hankimine maksab juba kopsaka summa, rääkimata veel sõiduki remondist ja hooldusest. Ralli ei ole lihtsalt soodne spordiala, mistõttu on paljud otsustanud oma unelmale käega lüüa.

Päris nii õnnetu ei pea see olukord aga olema. Teadupärast on tegelikult rallimaailmas vaja ühte: stardipakku. Vahel tähendab see aga vaid seda, et tuleb osaleda edukalt mõnel üksikul rallil, et kasvatada endale natuke nime, mainet ja seeläbi koguda toetajaid. Rallimaailmas tegutsemiseks on eelkõige vaja leida sponsoreid, sest just nende najal on võimalik hakata raha teenima. 

Kui võtta asja täiesti algusest, siis üks variant on alati raha kokku koguda põhitöö kõrvalt ja vaikselt „ehitada“ endale ralliautot hobikorras. Ära ei saa unustada, et ralliunistuste täideviimiseks pole kunagi hilja ning end ei tasu ülemäära palju tagant utsitada: asja tuleks võtta südamega ja kui ise tasapisi autot remontida ning ette valmistada, on hiljem sõidunauding palju suurem. 

Selle hea näide on Netflixi populaarne sari „Fastest Car“, kus inimesed tõestasid, et igas olukorras on võimalik ehitada isegi kõige ebatavalisemast autost midagi võimsat, mis võib vastamisi minna kas või Ferrariga: selle hea näide oli hämmastav Dodge, mille omanik oli paraku jäänud varasema õnnetuse tõttu kõndimisvõimeta, kuid sellest inspireeritult ehitas ta mainitud Dodge’i ümber ning muutis selle ühe ütlemata vingeks raketiks.

Kui ainult raha kõrvalepanemisest ei piisa, siis on alati üks variant oma hobi jaoks taotleda tagatiseta autolaenu, et osta selle arvelt sobiv ralliauto, mida seejärel pisut kõpitseda ralli jaoks sobivaks. See on ilmselgelt ohtlikum manööver, kuna laenumaksed võivad olla krõbedad: keskmise autolaenu intress algab 10%-st ning olenevalt auto hinnast võib selline laen tuua igakuiselt juurde mitmesaja euro ulatuses lisakulusid, seda üksnes oma hobi finantseerimiseks.

Teisest küljest võib aga see olla just vajalik stardipakk, et osta sobiv auto. Kui auto on olemas, on ülejäänu juba lihtsam. Väikese eelarve ja vähese rallikogemuse korral on mõistlik alustada nii, kuidas vähegi võimalik ja küsida esialgu ka sponsoreerimist kohalikelt äridelt või tuttavatelt. Kui esimestel rallidel on käidud, läheb ülejäänu juba libedamalt, eriti, kui saad rallidelt ka kontakte.

Väike eelarve ei pea olema takistus – takistuseks on ainult omaenda mõtteviis. Kui on tahe midagi teha, siis leiab ka viisi selle tegemiseks. Mõtle oma elukorraldusele, mõtle oma unistusele ning kui sa soovid seda piisavalt sügavalt, siis leiad ka viisi, kuidas plaan teostada.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Täna, 24. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab nõrka hoovihma. Puhub muutliku suunaga, pärastlõunal valdavalt põhjakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 20..25, tuulele avatud rannikul kohati 18°C.

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mandri-Eestis sajab kohati hoovihma. Ennelõunal puhub edela- ja läänetuul, pärastlõunal lääne- ja loodetuul 4-10, puhanguti 13, põhjarannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 19..23, rannikul kuni 17°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee