Tänaku hooaja kokkuvõte: Hyundai saime küll kiireks, aga kõike ei suutnud me välja ravida

Tänaku hooaja kokkuvõte: Hyundai saime küll kiireks, aga kõike ei suutnud me välja ravida
24.11.2021 15:06

Ootamatult WRC hooaja viimase etapi vahele jätnud Ott Tänak sõnas Betsafe’i blogis, et osaleb aktiivselt uue auto arenduses, mis saab jõuludeni olema iganädalane töö. Lõppeval hooajal suudeti vaatamata paljudele tagasilöökidele võita enim kiiruskatseid, kuid kõiki probleeme Hyundai puhul eestlased siiski elimineerida ei suutnud.

Tänaku hinnangul võib tänavuse hooaja katkestamisi arvestades öelda, et tagasilööke oli palju. „Võrreldes konkurentidega suutsime siiski kogu hooaja vältel juhtida enim rallisid ja võita kõige rohkem kiiruskatseid. Hyundai saime küll enda jaoks kiireks, aga jäi asju, mida me ei suutnud välja ravida,“ ütles Tänak Betsafe’i blogis. Tema arvates jättis oma jälje kindlasti Covidi periood, mis seadis tugevalt piiranguid nende esimesele aastale uues meeskonnas.

Kuigi hooaja viimane etapp Monzas jäi Tänakul vahele, siis Rally1 auto arendustöö käib täie hooga. „Just tulime tagasi kruusatestilt ja sel aastal on neid sessioone veel omajagu ees ootamas. Novembri lõpust jõuludeni saab testimine olema kindlasti iganädalane töö. Sellisel üleminekuajal soovid, et kuu pikkus oleks vähemalt 70 päeva,“ ütles ta.

Varasematest kommentaaridest on jäänud kõlama, et eestlane on uue auto suhtes pigem kriitiline. Betsafe’i blogis ütles Tänak, et väga head tööd on tehtud auto turvalisusega, aga sportlasena lootis ta näha kergemat ja mängulisemat autot. „Ekstra kaal muudab autod laisemaks, mistõttu mängulisus kindlasti väheneb. Lõpuks panevad insenerid need autod ikkagi kiiresti sõitma, selles ei pea kahtlema, aga see võtab veel aega.”

Arvestades, et uuel hooajal algab kõik puhtalt lehelt, siis algus saab Tänaku arvates olema huvitav ja regulatsioonide tõttu ei ole kellelgi eeliseid. „Selline olukord on alati põnev, aga hetkel oleme väga tegusad selles osas, mis puudutab auto arendustegevusi ja eks ta läheb niimoodi välja kuni Monte Carlo ralli testikatse päevani,” sõnas ta.

Monza rallilt puudumise kohta kommenteeris Tänak, et ta on tänulik fännide ja toetajate mõistvale suhtumisele. „Avalik tähelepanu ei ole antud olukorras kohane ja täname kõiki osapooli senise privaatsuse eest. Hetkel on minu jaoks oluline täita kohustusi oma perekonna ees, aga olen sellegipoolest igapäevaselt seotud uue auto arendustegevustega ja täielikult fokusseeritud 2022. aastale, kuid teen seda lähiajal lihtsalt kodust,” sõnas Ott Tänak.

Tänaku intervjuud saab lugeda Betsafe’i blogi uues postituses.

Uudise pilt: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Täna, 13. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma

Täna, 13. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma

Täna, 13. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub lõuna- ja edela-, pärastlõunal läänekaare tuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 15..20°C.

Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodu on iga pere kindlus. Üks lihtsamaid viise tagada oma kodu turvalisus on suitsuandurite, gaasiandurite ja vinguandurite paigaldamine.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee