Tänaku hooaja kokkuvõte: Hyundai saime küll kiireks, aga kõike ei suutnud me välja ravida

Tänaku hooaja kokkuvõte: Hyundai saime küll kiireks, aga kõike ei suutnud me välja ravida
24.11.2021 15:06

Ootamatult WRC hooaja viimase etapi vahele jätnud Ott Tänak sõnas Betsafe’i blogis, et osaleb aktiivselt uue auto arenduses, mis saab jõuludeni olema iganädalane töö. Lõppeval hooajal suudeti vaatamata paljudele tagasilöökidele võita enim kiiruskatseid, kuid kõiki probleeme Hyundai puhul eestlased siiski elimineerida ei suutnud.

Tänaku hinnangul võib tänavuse hooaja katkestamisi arvestades öelda, et tagasilööke oli palju. „Võrreldes konkurentidega suutsime siiski kogu hooaja vältel juhtida enim rallisid ja võita kõige rohkem kiiruskatseid. Hyundai saime küll enda jaoks kiireks, aga jäi asju, mida me ei suutnud välja ravida,“ ütles Tänak Betsafe’i blogis. Tema arvates jättis oma jälje kindlasti Covidi periood, mis seadis tugevalt piiranguid nende esimesele aastale uues meeskonnas.

Kuigi hooaja viimane etapp Monzas jäi Tänakul vahele, siis Rally1 auto arendustöö käib täie hooga. „Just tulime tagasi kruusatestilt ja sel aastal on neid sessioone veel omajagu ees ootamas. Novembri lõpust jõuludeni saab testimine olema kindlasti iganädalane töö. Sellisel üleminekuajal soovid, et kuu pikkus oleks vähemalt 70 päeva,“ ütles ta.

Varasematest kommentaaridest on jäänud kõlama, et eestlane on uue auto suhtes pigem kriitiline. Betsafe’i blogis ütles Tänak, et väga head tööd on tehtud auto turvalisusega, aga sportlasena lootis ta näha kergemat ja mängulisemat autot. „Ekstra kaal muudab autod laisemaks, mistõttu mängulisus kindlasti väheneb. Lõpuks panevad insenerid need autod ikkagi kiiresti sõitma, selles ei pea kahtlema, aga see võtab veel aega.”

Arvestades, et uuel hooajal algab kõik puhtalt lehelt, siis algus saab Tänaku arvates olema huvitav ja regulatsioonide tõttu ei ole kellelgi eeliseid. „Selline olukord on alati põnev, aga hetkel oleme väga tegusad selles osas, mis puudutab auto arendustegevusi ja eks ta läheb niimoodi välja kuni Monte Carlo ralli testikatse päevani,” sõnas ta.

Monza rallilt puudumise kohta kommenteeris Tänak, et ta on tänulik fännide ja toetajate mõistvale suhtumisele. „Avalik tähelepanu ei ole antud olukorras kohane ja täname kõiki osapooli senise privaatsuse eest. Hetkel on minu jaoks oluline täita kohustusi oma perekonna ees, aga olen sellegipoolest igapäevaselt seotud uue auto arendustegevustega ja täielikult fokusseeritud 2022. aastale, kuid teen seda lähiajal lihtsalt kodust,” sõnas Ott Tänak.

Tänaku intervjuud saab lugeda Betsafe’i blogi uues postituses.

Uudise pilt: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Rally Estonia korraldajad: nii võimsaid autosid ei ole siin veel nähtud

Rally Estonia korraldajad: nii võimsaid autosid ei ole siin veel nähtud

Seekordses Betsafe’i spordiennustusportaali podcastis on külas Rally Estonia taustajõud – peakorraldaja Urmo Aava ja turvaülem Priit Priimägi. Jutuks tuleb juulis toimuv etapp: mis on teisiti, milline on rada ja katsed, teekate ning kui suurt rahvahulka oodatakse. Lisaks arutletakse podcastis, kas ja milliseid muutusi on neile kaasa toonud hübriidautod ning kuidas ikkagi tagatakse raja ääres turvalisus. Selgub, mis tekitab Priimäele ja Aavale endile enim elevust seekordse Rally Estonia puhul.

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängude populaarsus on kasvanud viimaste aastate jooksul tasaselt, kuid kindlalt. Näiteks aasta 2021 lõpu statistika järgi digimängude alale tuli juurde 500 miljonit uut mängutootjat viimase kolme aasta jooksul ja hetkel tööstuse väärtus ületab juba 250 miljardi euro. On selge, et arvutimängude tööstus on kasvamas ja uusi mängijaid tuleb juurde kogu aeg.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee