Tänak valitses Tšiili rallit täielikult

Tänak valitses Tšiili rallit täielikult
12.05.2019 22:03
Ott Tänak valitses Tšiili rallit täielikult teisest kiiruskatsest alates ja kedagi endale ohtlikult lähedale ei lubanud ning võttis punktikatse võiduga rallilt maksimumpunktid ning kerkis MM-sarja üldarvestuses teiseks, vaata ka WRC-sarja punktiseisu.

Ralli jooksul käis aga tihe rebimine Tänaku seljataga, teisest kuni neljanda kohani. Teise koha rallilt teenis Sébastien Ogier, ralli esimese päeva esimesel poolel oli tema kannul Thierry Neuville ja Jari-Matti Latvala, seejärel Latvala haaras kolmanda koha endale.

Ralli teisel päeval hakkasid aga asjad juhtuma, kohe päeva esimesel ehk seitsmendal kiiruskatsel keeras viiendal kohal sõitnud Kris Meeke oma masina üle katuse ja kaotas kõvasti aega ja koha. Järgmisel ehk kaheksandal kiiruskatsel tegi suure õhulennu oma masinaga Thierry Neuville, belglane sattus õnnetuse järel haiglasse ning lõhkus masina sedavõrd, et ka superralli süsteemis polnud enam võimalik rajale tulla.

Teise päeva viimasel, kaheteistkümnendal kiiruskatsel jäi raja äärde tehnilise rikke tõttu kolmandal kohal sõitnud Jari-Matti Latvala.

Kolmanda võistluspäeva alguseks oli kolmandaks kerkinud vanameister Sébastien Loeb ning siis läks võitluseks ralli teisele kohale prantslaste vahel, mõlema eesnimi Sébastien. Loeb suutis vahe vähendada kolmanda päeva esimesel, kolmeteistkümnendal kiiruskatsel 1.1 sekundi peale, kuid pärast seda lisas tempot juurde ka Ogier ning enne ralli viimast kuueteiskümnendat kiiruskatset oli vahe 4.6 sekundit ja põnevus püsis kuni ralli lõpuni nende vahel.

Punktikatse võidu võttis Tänak, teise koha sai Ogier, tõustes ka MM-sarja liidriks, kolmanda koha punktid võttis Latvala, vaata ka Tšiili ralli punktikatse tulemused.

Järgmine ralli sõidetakse natuke vähem kui kolme nädala pärast kui kavas on Portugali ralli.


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Avati uus Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 lõik

Avati uus Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 lõik

Täna avati Tallinn-Tartu uus Kärevere–Kardla 2+2 lõik mis on Tartu poolt esimene valminud neljarajaline maantee osa.

Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Alates tänasest asusid Eesti idapiiril tööle viis Ukraina piirivalvurit, kes abistavad kohalikke kolleege teadmistega Ukrainast, jagavad oma tööst parimaid praktikaid ning osalevad vajadusel sealt saabujate usutlemisel. Ukraina piirivalvurid saabusid meie idapiirile Euroopa piiri- ja rannikuvalveameti Frontexi kaasabil.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee