Tänak valitses Tšiili rallit täielikult

Tänak valitses Tšiili rallit täielikult
12.05.2019 22:03
Ott Tänak valitses Tšiili rallit täielikult teisest kiiruskatsest alates ja kedagi endale ohtlikult lähedale ei lubanud ning võttis punktikatse võiduga rallilt maksimumpunktid ning kerkis MM-sarja üldarvestuses teiseks, vaata ka WRC-sarja punktiseisu.

Ralli jooksul käis aga tihe rebimine Tänaku seljataga, teisest kuni neljanda kohani. Teise koha rallilt teenis Sébastien Ogier, ralli esimese päeva esimesel poolel oli tema kannul Thierry Neuville ja Jari-Matti Latvala, seejärel Latvala haaras kolmanda koha endale.

Ralli teisel päeval hakkasid aga asjad juhtuma, kohe päeva esimesel ehk seitsmendal kiiruskatsel keeras viiendal kohal sõitnud Kris Meeke oma masina üle katuse ja kaotas kõvasti aega ja koha. Järgmisel ehk kaheksandal kiiruskatsel tegi suure õhulennu oma masinaga Thierry Neuville, belglane sattus õnnetuse järel haiglasse ning lõhkus masina sedavõrd, et ka superralli süsteemis polnud enam võimalik rajale tulla.

Teise päeva viimasel, kaheteistkümnendal kiiruskatsel jäi raja äärde tehnilise rikke tõttu kolmandal kohal sõitnud Jari-Matti Latvala.

Kolmanda võistluspäeva alguseks oli kolmandaks kerkinud vanameister Sébastien Loeb ning siis läks võitluseks ralli teisele kohale prantslaste vahel, mõlema eesnimi Sébastien. Loeb suutis vahe vähendada kolmanda päeva esimesel, kolmeteistkümnendal kiiruskatsel 1.1 sekundi peale, kuid pärast seda lisas tempot juurde ka Ogier ning enne ralli viimast kuueteiskümnendat kiiruskatset oli vahe 4.6 sekundit ja põnevus püsis kuni ralli lõpuni nende vahel.

Punktikatse võidu võttis Tänak, teise koha sai Ogier, tõustes ka MM-sarja liidriks, kolmanda koha punktid võttis Latvala, vaata ka Tšiili ralli punktikatse tulemused.

Järgmine ralli sõidetakse natuke vähem kui kolme nädala pärast kui kavas on Portugali ralli.


Seotud võistlus

TOP 10 tulemused

KohtSõitjaRiikMeeskondAeg
1.Ott TänakEestiToyota Yaris WRC3:15:53.8
2.Sébastien OgierPrantsusmaaCitroën C3 WRC+ 23.1
3.Sébastien LoebPrantsusmaaHyundai i20 WRC+ 30.2
4.Elfyn EvansSuurbritanniaFord Fiesta WRC+ 1:36.7
5.Teemu SuninenSoomeFord Fiesta WRC+ 3:15.6
6.Esapekka LappiSoomeCitroën C3 WRC+ 3:45.4
7.Andreas MikkelsenNorraHyundai i20 WRC+ 4:39.0
8.Kris MeekeSuurbritanniaToyota Yaris WRC+ 7:33.4
9.Kalle RovanperäSoomeŠkoda Fabia R5+ 7:52.5
10.Mads ØstbergNorraCitroën C3 R5+ 8:16.1

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2021

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee