Hasartmängu keeld Eestis: mida pead teadma

Hasartmängu keeld Eestis: mida pead teadma
20.10.2023 17:36

Hasartmängu keeld Eestis on seaduslik meede, mis võimaldab mängijatel kehtestada piiranguid oma hasartmänguharjumustele. See on mõeldud nende kaitseks, kes tunnevad, et nende mänguharjumus võib kontrolli alt väljuda. Keeld võimaldab piirata ligipääsu nii füüsilistele kui ka veebipõhistele kasiinodele ja hasartmängukeskkondadele.

Hasartmängu keeld kehtib vähemalt kuus kuud ning enne aja lõppu ei ole võimalik seda tühistada. Peale piirangu seadmist on hasartmängu piirangu kustutamine keeruline protsess ning seda ei ole võimalik lihtsakäeliselt teha. Piirangu kustutamine ise võtab aega kõigest mõne minuti ja hasartmängu piirang kustub hiljemalt järgmisel tööpäeval. Kui piirangu kustutamine on tehtud Eesti Maksu- ja Tolliameti büroos, siis võib see võtta kuni kaks tööpäeva.

Kes saab hasartmängude mängimise piirangu seada

Hasartmängude mängimise piirangut saavad seada Eesti elanikud, kes soovivad kontrollida oma hasartmängudega seotud käitumist. Seda saavad teha nii täisealised isikud kui ka nende hooldajad või eestkostjad, kui on mõjuv põhjus arvata, et isik vajab kaitset liigse hasartmängu eest. Hasartmängu keeld võib kõlada küll karmilt, kuid reaalsuses on tegemist äärmisel tõhusa tööriistaga, millega inimesed saavad ennast antud valdkonnast täielikult eemaldada.

Paljude inimeste jaoks kipuvad hasartmängud tekitama suurt kahju ning tulemuseks on erinevaid finantsilised probleemid. Seega kõik inimesed, kes tunnevad, et neil on selles valdkonnas probleeme, võiksid endale seada piirangu ning sellega säästa enda ja lähedaste närve. Kindlasti tasub meelespidada, et hasartmängude puhul on tegemist meelelahutusega, mille maksumuse saate ise valida. Lisaks toome välja ka mõned peamised põhjused, milliseid mõjusi võib piirangu seadmine kaasa tuua.

  • Kontrollitud finantsseis – puudub ligipääs liigselt kallile meelelahutusele.
  • Harjumuste muutumine – võimalus pahest lahti saada.
  • Uued hobid ja ajaveetmine – leiate rohkem aega pere ja lähedaste jaoks.
  • Vähem stressi – raha ja selle kaotamine põhjustab suurt stressi.
  • Kindlam tulevik – ilma hasartmängudeta olete paremini kontrollimas raha.

Kuidas ja kus saab piirangut seada

Hasartmängude mängimise piirangu saab seada Eesti Maksu- ja Tolliameti kodulehel või füüsiliselt nende kontoris. Mängupiirangud kehtivad nii füüsilistele kasiinodele kui ka veebipõhistele hasartmänguettevõtetele, mis tegutsevad Eestis. Kui hasartmängu piirang on Maksu- ja Tolliameti lehel kinnitatud, siis hakkab see kehtima praktiliselt koheselt. Seega ei ole teil enam võimalik tavalistes kasiinodes ega ka online kasiinodes mängida. Kui hasartmängu korraldamiseks vastavat luba ei ole, siis võib olla kogu protsess pisut hämaram.

Hasartmängu keeld kui selline on olnud olemas mitmeid aastaid, kuid alles peale online kasiinode menu suurt kasvu on see tõeliselt tööle hakanud. Füüsilistes kasiinodes on küll kohustuslik kontrollida inimeste dokumente, kuid tihti võivad siiski keeluga inimesed pääseda mängulaudadesse. Sellise asjaolu väljatulemisega kaasneb aga kasiinole väga suur trahv ning tugev uurimine.

Hasartmängu keelu tühistamine

Hasartmängu keelu tühistamine on võimalik, kui isik soovib uuesti juurdepääsu hasartmängudele pärast kehtestatud piirangu perioodi lõppu või ennetähtaegselt. Selleks tuleb esitada taotlus Eesti Maksu- ja Tolliametile ning läbida vastav protseduur. Peale tähtaega on piirangut oluliselt lihtsam eemaldada, kui ennetähtaegselt. Selle kohta on võimalik täpsemalt lugeda Eesti Maksu- ja Tolliameti kodulehelt.

Hasartmängu keeld on äärmiselt tõhus viis enda vaimse tervise ja finantsolukorra säilitamiseks või parandamiseks. Kahjuks on Eestis väga palju inimesi, kelle jaoks on see äärmiselt suur probleem. Lisaks enda raha kaotamisele kiputakse tihti ka võõra raha ning laenude kallale, mis toob omakorda kaasa suured probleemid ja kohustused.

Hasartmängu keelu tühistamine peale soovitud aja möödumist

Pärast soovitud keeluaja möödumist saab hasartmängukeelu tühistada, kui isik esitab vastava taotluse ning ametiasutused kontrollivad, et isikul on keeluaja jooksul olnud stabiilne käitumine ning et hasartmängude mängimine ei kujuta talle enam ohtu.

Hasartmängu piirang on aktiivne minimaalselt kuus kuud ning maksimaalselt kolm aastat. Loomulikult on võimalik alati peale keelu lõppemist endale uus keeld seada. Selleks peate esitama avalduse EMTA-s ning juba peatselt on ligipääs teenustele piiratud. Kindlasti tasub jälgida ka seda, et hasartmängu keeld lõpetamise kehtivuse alles järgmisel päeval peale avalduse esitamist.

Hasartmängu keelu tühistamine enne aja möödumist

Hasartmängukeelu tühistamine enne aja möödumist on võimalik erijuhtudel, näiteks kui isik tõestab, et tema hasartmängusõltuvus on taandunud ning ta suudab vastutustundlikult hasartmänge nautida ilma liigse riskita.

Küll aga on tegemist äärmiselt keerulise protsessiga, mis tihti ka sihile ei vii. Piirangut seades oli või on inimesel tõsised probleemid enda kontrollimisega. Loomulikult on alati õigus avaldus esitada, kuid tuleks arvestada sellega, et tihti tuleb sellele negatiivne vastus. Kui hasartmängu piirang aegub, siis on juba oluliselt lihtsam endalt sellist piirangut eemaldada. Üldiselt ei küsita ühtegi küsimust ning juba järgmisel päeval võite enda õnne proovile panna.

Kas Eesti kasiinodes on võimalik kasiino keeluga mängimine?

Lisaks on võimalik Eesti kasiinodes on võimalik keelata enda sisenemine ning hasartmängude mängimine. Seda saab teha isikliku taotluse alusel, esitades vastava avalduse kohalikule kasiinole või veebipõhisele hasartmänguettevõttele. Kasiino peab tagama, et keelatud isik ei saa enam kasiino teenuseid kasutada ning neil on õigus keelduda selliste isikute teenindamisest.

Olukorras, kus teil on Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt määratud piirang, ei ole teil võimalik füüsilistes ega online kasiinodes mängudest osa saada. Tegevust reguleerib seadus ning kasiinodele väljastatud litsentsid. Kui kasiino peaks teid laskma mängima, siis kaasneb neile sellega meeletult suur risk ning kehvemal juhul võivad nad enda litsentsist sootuks ilma jääda.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee