Tänak on sellel hooajal võitnud mitu rallit ainult tänu suurele tahtejõule

Tänak on sellel hooajal võitnud mitu rallit ainult tänu suurele tahtejõule
06.09.2022 16:25

Rallisõitja Ott Tänak ütles Kreeka ralli eel Betsafe’i portaalile antud intervjuus, et ootab Akropolise rallilt aeglast ja nõudlikku etappi. Samuti nimetas Tänak viis rallit, mis peaksid tema meelest igal juhul WRC kalendrisse kuuluma.

Tänaku sõnul olid testid Kreeka etapi eel head. „Testisime päris kõrgel mägedes, kus õhk oli juba pigem hõre. Kui selline ilm tuleb ka võistluste ajal, siis võib 2. ringil rehvide kulumine olla juba kriitiline,“ märkis ta.

Ehkki Tänak on võitnud kaks MM-rallit järjest, tunnistab ta siiski, et autoga päris sina peale saada on olnud keeruline, kuid samas on asjaolud hästi kokku langenud, eriti viimati Belgias. „Puhtalt kiirusega pole meil õnnestunud ühtegi rallit võita, aga tahtejõuga päris mitu sel aastal,“ rääkis ralliäss.

Mullune Akropolise ralli lõppes Eesti piloodi jaoks teise kohaga, ehkki ta võitis 15 kiiruskatsest vaid kolm ega hoidnud nädalavahetuse jooksul kordagi liidrikohta. „Kreeka ralli oli eelmine aasta tegelikult pigem lihtsates oludes ja tagasi me ennast kindlasti ei hoidnud. Pigem oli Kalle [Rovanperä] see, keda ei õnnestunud kuidagi murda. Sel aastal peaks ralli tulema omajagu soojem ja mõned katkisemad katsed kindlasti tulevad, aga teed on siin siiski pigem siledad,“ sõnas Tänak

Akropolise ralli oli vahepeal aastaid WRC kalendrist eemal, kuid eelmisel aastal naasid tippsõitjad Kreekasse. Tänaku sõnul vahepeal suurt midagi muutunud ei ole. „Pigem on väga katkised lõigud välja jäetud või siis on teed üldiselt paremas korras, aga Kreeka teed on alati olnud pigem siledamad, kui teatud lõigud välja arvata.“

Küsimusele, kui hästi sobib Akropolise ralli oma olemuselt Tänakule sõitjana ja praegusele Hyundaile, vastas ta, et tegu on enamasti aeglase ralliga, kuid seni, kuniks autoga päris üheks ei õnnestu saada, on kõikidel võistlustel keeruline. Kõige raskemateks katseteks hindab piloot Loutraki ümbruse omi, mis on nii rehvidele kui ka autole suur katsumus.

Reedesel päeval, kus kiiruskatsetel läbitakse üle 110 kilomeetri, puudub lõunane hoolduspaus. Küsimustele, kas see tähendab, et tõenäoliselt eraldatakse terad sõkaldest juba reedese päevaga ja mitu varuratast tuleks hommikul kaasa võtta, vastas Tänak: „Seda näitab reedene päev, kas ja mida siin eraldatakse. Varurataste valik sõltub ka palju ilmast ja oludest.“

Viimasel kolmel etapil on auto Tänaku istumise all suutnud mahvile vastu pidada ning suuremaid tehnilisi muresid pole ralli ajal tekkinud, kuid Kreeka ralli esimene prioriteet on Eesti rallimehe sõnul siiski tegeleda nõrkade kohtadega. „On asju, mis on lahendusi saanud ja on asju, millel meeskond hoiab rohkem silma peal, aga nõrkade kohtade teadlikkus kindlasti annab võimaluse paremini autot elus hoida,“ märkis ta.

Järgmise hooaja WRC kalendrit ei ole veel ametlikult välja hõigatud. Küsimusele, millised on käimasolevast hooajast need viis rallit, mis kindlasti kalendrisse peaksid jääma, vastas Tänak, et on põhirallid, mis peaksid alati kalendris olema ja need on Monte Carlo, Rootsi, Soome, Argentiina ning Wales.

Kreeka ralli intervjuud ja ennustusi saab lugeda Betsafe’i blogist.


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Täna, 24. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab nõrka hoovihma. Puhub muutliku suunaga, pärastlõunal valdavalt põhjakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 20..25, tuulele avatud rannikul kohati 18°C.

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mandri-Eestis sajab kohati hoovihma. Ennelõunal puhub edela- ja läänetuul, pärastlõunal lääne- ja loodetuul 4-10, puhanguti 13, põhjarannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 19..23, rannikul kuni 17°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee