Kõige sobivamad silikoonid auto ustetihenditele

Kõige sobivamad silikoonid auto ustetihenditele
24.01.2022 10:58

Auto omamisega kaasnevad alati teatud kohustused, millest tuleb kinni pidada. Kuna lisaks regulaarsele remondile ning hooldusele tuleb autoga käia ka vastavalt regulatsioonidele tehnilisel ülevaatusel, vastutab nii juht kui omanik auto mehaanilise kui ka visuaalse välimuse eest oma vastutusega. Seda nii talvel, suvel, sügisel ja kevadel.

Kuna Eestis on talv küllaltki karge, tuleks auto ette valmistada nii külmaks kui ka lumeks juba varakult. Talverehvide alla panemine kui ka kerehooldus on veidi kallimad tegevused kui tihendite hooldus, kuid väiketoimetused ei käi üle jõu ka kõige võhiklikumal autojuhil. Tihendite hooldus on pea alati seotud talvise ajaga ning seda tänu külmakraadide mõjuga kummitihenditele. Mida see tähendab? Talveperioodil on niiskuse tase kõrgem kui suvisel ajal ning tänu vihmale ja sulale võib auto uste tihendite vahele valguda vesi. Vee külmumisel tekib jää, mis külmutab tihendid auto ukse külge. Jõuga uste avamise järel võib kummitihend ukse kere küljes rebeneda ning isolatsioon väliskliima suhtes kaob. Kummitihend täidab ka heliisolatsiooni rolli ning tihendi purunemisel võimendub ka välismüra kuuldavus salongi.

Selleks tuleks tanklast või autopoest soetada mõnekümne euro eest vahendid ning pooletunnine hooldus ise ette võtta. Kõige parem on nimetatud tööd teha soojas ja hästi valgustatud ruumis. Kui sooja garaaži või hoonet omal ega tutvusringkonnas ei ole, saab tööd tehtud ka kuival ja päevasel ajal õues.

Kuidas toimida?

Kõigepealt tuleks auto korralikult puhtaks pesta ning seda nii väliselt kui ka siseselt. Parima tulemuse saab välispesulates, kus automatiseeritud liinidel on kindlustatud 100% ulatuses puhas pind. Sisepesu puhul tuleks niiske lapiga puhastada kõik armatuuri osad ning ventilatsiooni osad. Istmekatted saab puhastada lihtsalt - tekstiilipesuri või nahkistmete puhastusvahendiga. Vaipade puhastamise järel tuleks vaibad korralikult kuivatada enne autosse tagasi paigaldamist. Kui kogu pesu on tehtud ning pinnad hooldatud, võib ette võtta auto ustetihendite hoolduse. Puhastele tihenditele tuleb pihustada spetsiaalset tihendispreid, mis on valmistatud silikooni baasil. Üleliigne silikoon eemaldatakse puhta puuvillase lapi või kaltsuga. Vedela silikooni peale kandmisel tuleks vältida paberrätte ning rabeda koostisega majapidamispaberit. Kuna paber lahustub silikooni mõjul, võivad tihendite vahele sattuda paberi osakesed, mis rikuvad lõpptulemuse.

Kas tihendeid tuleb hooldada talveperioodi eel?

Auto uste tihendeid valmistatakse spetsiaalsest kummimaterjalist, mis on ilmastikukindel, kõrge UV taluvusega ning heli-isolatsiooniga. Siiski vananevad kõik materjalid ning tihendite hooldusega kindlustatakse kummi hea vastupidavus aastaringselt.

Kõige sobilikumad silikoonmäärded auto uste tihenditele:

  • Sprei-silikoon
  • Uksetihendimääre

Sprei-silikooni üheks suurimaks plussiks on madal kaoprotsent. Vedelate silikoonide puhul on imendumine lappi küllaltki suur ning pinnale kantav silikoon jääb õhukese kihina ning lapiline (täielik katmine võib olla raskendatud). Silikoonmäärdeid toodetakse nii musta kui ka läbipaistva tooniga. Läbipaistva silikooni kasutamisel ei teki määrdumist ning kokkupuutumisel naha või riietega ei teki jälgi. Musta silikooni kasutamisel võivad kokkupuutumisel riietega tekkida mustad plekid, mida on raske pestes eemaldada.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee