Tänak: tahaksin uskuda, et oleme vähemalt Belgias paremas vormis

Tänak: tahaksin uskuda, et oleme vähemalt Belgias paremas vormis
10.08.2021 14:48

WRC sarjas debüteeriv Ypres’ ralli võõrustab sõitjaid juba sel nädalalõpul. Ott Tänak ütles Betsafe’ile antud intervjuus, et etapp on oma loomuselt väga spetsiifiline ning loodab vähemalt sellel asfaltirallil astuda võistlustulle paremas vormis.

Belgia ralliks said Tänak ja Järveoja testida ühe päeva juba eelmisel aastal, enne kui võistlus koroonaviiruse tõttu tühistati ning tänavu minnakse rallile peale samuti ühepäevase testimise pealt. „Etapist tekib selgem pilt siis, kui oleme kaks rajakirjutamise päeva ära teinud – hetkel on idee varasematest rallidest nähtud videote ja testipäevade põhjal,” sõnas Tänak. Kõige sarnasem on Ypres’ ralli Tänaku arvates Saksamaale, aga pigem on loomuselt kitsaste teede ja suurte lõikamiste tõttu ikkagi spetsiifiline etapp.

Kui lumist Monte-Carlot mitte arvesse võtta, siis on sel hooajal seni olnud vaid üks puhas asfaldiralli, mis toimus Horvaatias. „Horvaatias oli väga keeruline ja tahaksin uskuda, et oleme vähemalt Belgias paremas vormis. Aasta lõpus toimuvad Hispaania ja Jaapan saavad olema uuesti puhta stiiliga asfaltirallid ja need on meile pigem keerulised, aga vaatame siis kui need käes on,” kommenteeris Tänak Betsafe’i blogis.

Belgia ralli on Tänaku tiimikaaslase Thierry Neuville’i koduetapp, vaatamata sellele, et individuaalarvestuses võisteldakse teineteise vastu, jagatakse tema sõnul kogu võistlusele kaasa aitavat infot ikkagi meeskonnasiseselt. Siiski peab Tänaku hinnangul rallit eelkõige ise kogema, sest kellegi teise eest ei õnnestu sõita.

Eelmisel aastal viis Monza ralli WRC sarja kuulsale Monza ringrajale, tänavune Belgia ralli toimub osalt kuulsa Spa ringraja juures. Ott Tänaku sõnul on WRC auto ringraja jaoks pigem liiga aeglane, et seal lahe sõita oleks. „Ralliauto kuulub ikkagi metsa puude vahele,” ütles ta.

Täispikka Ypres’ ralli intervjuud Ott Tänakuga saab lugeda Betsafe’i blogist.

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Rally Estonia korraldajad: nii võimsaid autosid ei ole siin veel nähtud

Rally Estonia korraldajad: nii võimsaid autosid ei ole siin veel nähtud

Seekordses Betsafe’i spordiennustusportaali podcastis on külas Rally Estonia taustajõud – peakorraldaja Urmo Aava ja turvaülem Priit Priimägi. Jutuks tuleb juulis toimuv etapp: mis on teisiti, milline on rada ja katsed, teekate ning kui suurt rahvahulka oodatakse. Lisaks arutletakse podcastis, kas ja milliseid muutusi on neile kaasa toonud hübriidautod ning kuidas ikkagi tagatakse raja ääres turvalisus. Selgub, mis tekitab Priimäele ja Aavale endile enim elevust seekordse Rally Estonia puhul.

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängude populaarsus on kasvanud viimaste aastate jooksul tasaselt, kuid kindlalt. Näiteks aasta 2021 lõpu statistika järgi digimängude alale tuli juurde 500 miljonit uut mängutootjat viimase kolme aasta jooksul ja hetkel tööstuse väärtus ületab juba 250 miljardi euro. On selge, et arvutimängude tööstus on kasvamas ja uusi mängijaid tuleb juurde kogu aeg.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee