Porgugalis avarii teinud Egon Kaur stardib Sardiinia rallil Arcticu ja Portugali MM-ralli võiduautoga

Porgugalis avarii teinud Egon Kaur stardib Sardiinia rallil Arcticu ja Portugali MM-ralli võiduautoga
24.05.2021 09:28

Portugali MM-etapi 10. kiiruskatsel katkestanud Egon Kaur ja Silver Simm saavad katkise auto kiuste võimaluse Sardiinia rallil osaleda. Peasponsor Rautio abiga saab Kaur järgmiseks etapiks sõiduki, millega võttis äsja Portugalist WRC2 klassivõidu Esapekka Lappi.

Portugali rallil toimunud avarii tagajärjel sai Kauri Volkswagen Polo turvapuur sedavõrd kahjustada, et selle autoga startimine on Sardiinias välistatud. „Kuna hooaja eesmärk on WRC3 tiitliheitluses kaasa rääkida, siis leidis peasponsor Rautio peale põhjalikku kaalumist meile võimaluse Sardiinias startida. Meie kasutada on sama auto ja meeskond, millega Esapekka Lappi võttis Arcticu ja Portugali MM-rallil WRC2 klassivõidu,“ sõnas Egon Kaur. Kahe ralli tegevuste vahele jääb üks vaba nädal, mida plaanivad nad maksimaalselt Sardiinia ettevalmistusteks kasutada.

Täna lõppenud Portugali ralli oli Kauri sõnul keeruline alates tutvumise algusest. „Graafik oli ülitihe ning legendiga oli vähe aega tegeleda, mistõttu jäid unetunnid iga päevaga lühemaks“. Ralli esimesel päeval hakkasid ekipaaži vaevama piduriprobleemid – kuna hoolduspausi terve reedese rallipäeva jooksul ei olnud, siis lahendus saadi alles päeva lõpus hooldusesse jõudes. Ühtlasi sai selgeks, et auto seadistus ei ole täielikult õnnestunud ning teiseks päevaks pidi sisse viima muudatusi.

„Teine rallipäev algas oluliselt paremates toonides ning kuigi magamatus hakkas tunda andma, siis rütm oli hea ning auto käitumine samuti varasemast parem. Võitsime WRC3 klassis esimese katse ning lähenesime jõudsalt esikolmikule,“ sõnas Kaur Portugali kokkuvõttes. Nende rõõm oli aga üürike, kui laupäevase teise katse kiires S-kurvis purunes parempoolne esimene velg ning kurvi lõpus enam autot roolida polnud võimalik. Teelt väljasõit lõppes Egon Kauri ja Silver Simmi jaoks üle katuse rullumisega ning turvapuuri kahjustusega.

„Aitäh kõigile, kes te meile pöialt hoiate ning meie tegemisi jälginud olete. Loodame näidata Sardiinias head kiirust ning pakkuda rohkeid positiivseid emotsioone terve ralli vältel,“ ütles Egon Kaur. Tänavuse autoralli MM-i 5. etapp, Sardiinia ralli sõidetakse 3.-6. juuni.

Uudise foto on illustratiivne


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Viieteistkümnenda kiiruskatse Sardiinias võitis ka ralli liidriks kerkinud Neuville

Viieteistkümnenda kiiruskatse Sardiinias võitis ka ralli liidriks kerkinud Neuville

Viieteitkümnenda kiiruskatse Sardiinia WRC MM-rallil võitis, eelmisel neljateiskümnendal katsel, ralli liidriks kerkinud Thierry Neuville (Hyundai).

Sardiinia ralli neljateiskümnes katse tõi veelgi draamat, Ogier katkestas, Neuville tõusis liidriks

Sardiinia ralli neljateiskümnes katse tõi veelgi draamat, Ogier katkestas, Neuville tõusis liidriks

Sardiinia WRC-sarja etapi neljateiskümnes katse tõi seni valitsenud olukorda veelgi rohkem muudatusi kui eelmine, kolmeteiskümnes kiiruskatse, seni rallit juhtinud Sébastien Ogier (Toyota) katkestas rajalt väljasõidu tõttu, teine olnud Esapekka Lappi (Hyundai) kaotas raskete rajaolude tõttu pea pool minutit ning ralli liidriks kerkis, üks katse enne päeva lõppu, seni kolmas olnud Thierry Neuville (Hyundai).

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee