Roland Poom võistleb 2021. aasta rallidel Citroën C3 Rally2 autol

Roland Poom võistleb 2021. aasta rallidel Citroën C3 Rally2 autol
04.02.2021 18:33

Järgmisel nädalavahetusel tehakse Otepääl algust Eesti autoralli meistrivõistluste hooajaga 2021. Hooaja esimesel koduste meistrivõisltuste etapil on startimas ka Roland Poom, kes istub tänavu uude võistlusautosse ja kelle kõrval võtab koha sisse uus kaardilugeja.

Kui möödunud aastal nägid rallisõbrad Poomi võistlemas nii Ford Fiesta, kui ka Hyundai i20 Rally2 autodel, siis tänavusel hooajal istub 24.aastane noormees Citroën C3 Rally2 autosse, mille valmistab ette Prantsusmaa nimekas meeskond Saintéloc Junior Team. Samal autol ja meeskonnavärvides tuli möödunud aastal Euroopa meistriks Alexey Lukyanuk. Saintéloc meeskonna eest on võistelnud sellised piloodid nagu Craig Breen, Stephane Lefebvre, Timmu Kõrge, Siim Plangi ning tänavusel Monte-Carlo rallil saavutas Prantsumsaa meeskonna tehnikal sõites WRC3 klassis teise koha Yoann Bonato.

Kui Poomi jaoks saab Otepää talverallil olema uus nii võistlusauto, kui ka meeskond, siis lisaks sellele on võrreldes möödunud aastaga autos muutunud ka kaardilugeja ja Eesti keel on asendunud Inglise keelega.Rakverest pärit piloodi kõrvale on istumas 41.aastane Darren Garrod. 2018.aasta Briti meistril on ette näidata 233 starti, millest 13 WRC sarjas. Nimekamatest pilootidest on Garrod kõrvaltistmelt juhendanud Mark Higginsit. 2019.aastal võistles britt koos Ruairi Belliga Estonian Junior Challenge kahel Lätis sõidetud talverallil.

"Võistlen Otepääl Saintéloc Junior Teami poolt ettevalmistatud Citroën C3 Rally2 autol. Pikemalt sellel teemal hetkel ei peatuks, sest kodune talveralli on meile nö. test ralliks ja meeskonnaga tutvumiseks. Minu hooaja edasised plaanid on seotud Prantsusmaa meeskonnaga, kuid kogu hooaja plaanide kinnitamiseks on veel mõned olulised otsused ära vaja oodata. Minu kõrvalistmel hakkab sellele hooajal istuma britt Darren Garrod. Põhjus, et miks liigun ingliskeelse legendi peale on, et kodust on keeruline leida kogemustega kaardilugejat. Otepää ralli eel teeme ka ühe testipäeva, et saaksime auto enda järgi mugavaks seadistada ja lihvida koostööd uue kaardilugejaga" kommenteeris Roland Poom.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Tänane, 18. augusti 2022 ilm Eestis on vähese ja vahelduva pilvisusega

Tänane, 18. augusti 2022 ilm Eestis on vähese ja vahelduva pilvisusega

Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades võib sadada hoovihma, on võimalik äike. Hommikul on mõnel pool udu. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 28..32, meremõjuga rannikul kuni 25°C.

Hyundai põhifookus on Belgias Neuville'il

Hyundai põhifookus on Belgias Neuville'il

Rallisõitja Ott Tänak ütles Belgia ralli eel Betsafe’i portaalile antud intervjuus, et Hyundai meeskonna suurim energia läheb eelseisval nädalavahetusel koduradadel kihutava Thierry Neuville’i toetuseks, kes suutis mullu kodupublikut võiduga rõõmustada. Eestlane leiab, et Belgia radadel mängivad kogemused väga olulist rolli.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee