Roland Poom võistleb 2021. aasta rallidel Citroën C3 Rally2 autol

Roland Poom võistleb 2021. aasta rallidel Citroën C3 Rally2 autol
04.02.2021 18:33

Järgmisel nädalavahetusel tehakse Otepääl algust Eesti autoralli meistrivõistluste hooajaga 2021. Hooaja esimesel koduste meistrivõisltuste etapil on startimas ka Roland Poom, kes istub tänavu uude võistlusautosse ja kelle kõrval võtab koha sisse uus kaardilugeja.

Kui möödunud aastal nägid rallisõbrad Poomi võistlemas nii Ford Fiesta, kui ka Hyundai i20 Rally2 autodel, siis tänavusel hooajal istub 24.aastane noormees Citroën C3 Rally2 autosse, mille valmistab ette Prantsusmaa nimekas meeskond Saintéloc Junior Team. Samal autol ja meeskonnavärvides tuli möödunud aastal Euroopa meistriks Alexey Lukyanuk. Saintéloc meeskonna eest on võistelnud sellised piloodid nagu Craig Breen, Stephane Lefebvre, Timmu Kõrge, Siim Plangi ning tänavusel Monte-Carlo rallil saavutas Prantsumsaa meeskonna tehnikal sõites WRC3 klassis teise koha Yoann Bonato.

Kui Poomi jaoks saab Otepää talverallil olema uus nii võistlusauto, kui ka meeskond, siis lisaks sellele on võrreldes möödunud aastaga autos muutunud ka kaardilugeja ja Eesti keel on asendunud Inglise keelega.Rakverest pärit piloodi kõrvale on istumas 41.aastane Darren Garrod. 2018.aasta Briti meistril on ette näidata 233 starti, millest 13 WRC sarjas. Nimekamatest pilootidest on Garrod kõrvaltistmelt juhendanud Mark Higginsit. 2019.aastal võistles britt koos Ruairi Belliga Estonian Junior Challenge kahel Lätis sõidetud talverallil.

"Võistlen Otepääl Saintéloc Junior Teami poolt ettevalmistatud Citroën C3 Rally2 autol. Pikemalt sellel teemal hetkel ei peatuks, sest kodune talveralli on meile nö. test ralliks ja meeskonnaga tutvumiseks. Minu hooaja edasised plaanid on seotud Prantsusmaa meeskonnaga, kuid kogu hooaja plaanide kinnitamiseks on veel mõned olulised otsused ära vaja oodata. Minu kõrvalistmel hakkab sellele hooajal istuma britt Darren Garrod. Põhjus, et miks liigun ingliskeelse legendi peale on, et kodust on keeruline leida kogemustega kaardilugejat. Otepää ralli eel teeme ka ühe testipäeva, et saaksime auto enda järgi mugavaks seadistada ja lihvida koostööd uue kaardilugejaga" kommenteeris Roland Poom.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Jõulupalavik on täies hoos: kuidas me sel aastal kodu kaunistame ja milline on parim kingitus lähedastele?

Kuna jõulud on vaid mõne nädala pärast, keerlevad paljudel peas mõnusad pidulikud mured. Kui ühed otsivad huvitavamat viisi kuuse ehtimiseks või olemasolevate nõudekollektsiooni värskendamiseks, otsivad teised juba jõulukinke. Sellepärast on Formadore e-poe esindajad otsustanud jagada, mida inimesed tavaliselt jõuludeks valmistudes ostavad, ning ka populaarseimaid jõulukaupu, mida nende sortimendist leida võib.

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril 2023 Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab kerget lund

Täna, 5. detsembril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Võib sadada kerget lund. Hommikul on paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, pärastlõunal pöördub saartel lõunasse ja kagusse 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -5..-11, saarte rannikul paiguti kuni 0°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2023

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee