Kuidas Lõuna-Eesti ralli 2020 ärgitas huvi ka rallivõhikutes

Kuidas Lõuna-Eesti ralli 2020 ärgitas huvi ka rallivõhikutes
05.01.2021 22:14

Kui peaminister kinnitas, et Lõuna-Eesti ralli on tõesti autoralli maailmameistrivõistluste etapiks, siis pärast seda meedias suurt midagi muud ei kuulnudki. Uudisteportaalide esilehtedel olid ikka ralliuudised. Taoline laia ampluaaga teema ei jäänud märkamata isegi neil, kes igapäevaselt meediat, veel vähem ralliuudiseid, ei tarbi.

Globaalse tähtsusega spordisündmus

Eesti on väike riik ja kui midagi nii suurt ette võtta, siis ilmselgelt tahame olla selles parimad. Kaalul oli ju kogu Eesti riigi maine. Globaalse tähtsusega spordisündmus pani Eesti rallikaardile. Eesti tuntus tõusis ning Lõuna-Eesti ralli korraldustiimi professionaalse töö tulemusel toimus suursündmus ilma viperusteta. Ülemaailmse pandeemia ajal midagi sellist korda saata oli tõeline saavutus. Ralli suhtes jahedad eestlasedki said aru, et kuskil miskit toimub ja tundus, et see on oluline kogu riigi jaoks.

Nagu sõidaks ise rallit

Ott Tänak ja Martin Järveoja olid end juba 2019. a tõestanud ning kandsid WRC tšempionitiitlit. Ka 2020. a olid eestlastel suured lootused, et meie mehed selgi aastal võidu endale haaravad.

Kui Tänak ja Järveoja 2020. a Lõuna-Eesti ralli pika puuga kinni panid, siis ovatsioonid olid suured. Üle terve sotsiaalmeedia kuulutati, et “meie võit!“.

Tõesti, kui eestlased millegi olulisega maailmse tunnustuse osaks saavad, siis tundub meile tihtipeale, et oleks justkui ise kasvõi natukenegi mööda käänulisi kruusateid 120 km/h kihutanud. Võitude puhul tõuseb eestlaste ühtekuuluvustunne kordades ja uhkust tunneb igaüks! Isegi võhik rõõmustas (kes selleks ajaks juba teadis, et Ott Tänak on see tüüp, kes autoga sõidab), kui Tänak ja Järveoja 2020. aasta sportlase tiitli pälvisid.

Majutused välja müüdud ning rahvas spordiennustusi tegemas

Lõuna-Eesti ralli suhtes näitas rahvas üles suurt huvi. Kohe, kui avalikustati WRC Eesti etapi kuupäevad, olid majutuskohad silmapilkselt välja müüdud ning Lõuna-Eesti majutajad küsisid öömaja eest hingehinda. Pandeemia oli eelnevalt nende elu üpris keeruliseks teinud ning ralli ajal elatist teenida oli ainulaadne võimalus. Öömaja oli ralli ajaks tavapärasest kordades kallim. Röövellikke hindasid pidi kommenteerima ka ralli peakorraldaja ning ööbimisteenuste pakkujaid hellalt korrale kutsuma. Kolossaalsed hinnad aga külastajaid ei takistanud (pani neid vaid omaette vuntsi sisse torisema). Majutused olid vaid mõne päevaga välja müüdud.

Rally Estonia WRC-etapi ajal jõudsid väledad näpud ka online spordiennustuse portaalidesse. Kui online kasiino on lisaks spordiennustuse tegemiseks ka koht põnevate slotimängude jaoks, siis ralli ajal leidsid paljud eestlased end seal Tänaku peale panustamas. Võiduraha jagasid omavahel arvukalt eestlasi, sest Tänaku triumf koduteedel oli kindel.

Pandeemia takistas fännidel raja äärde tulla

Pandeemiast tulenevate piirangute tõttu oli pealtvaatajaid raja äärde algse 6000 asemel lubatud vaid 1650. Soov oma silmaga rallit näha oli siiski suur ning nii mõngi rallifänn eksklusiivsele spordiüritusele piletit ei saanudki. Raja äärest eemale jäänud rallisõpradel ei jäänud muud üle, kui uudistega eemalt kursis olla. Huvi esimese MM-etapi kohta Eestis oli üüratu ning spordiväljaanded tegid võimsaid lugeja- ja vaatajarekordeid.

Kuna nii mõnigi andunud fänn raja äärde ei saanud, siis EAS kutsus rallisõpru liituma virtuaalse fänniarmeega, et oma lemmikuid toetada. Ralli ajal toimus ka muid põnevaid ettevõtmisi ja kultuurisündmusi. Eesti Rahva Muuseumis oli võimalus uudistada MOMU Eesti Mootorispordi näitust ning Eesti Post andis välja ralliteemalise postmargi. Lõuna-Eesti ralli on kahtlemata üks Eesti suursündmus, mis ärgitab huvi ka neis, kes muidu ralliga sina peal ei ole.

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Tänane, 18. augusti 2022 ilm Eestis on vähese ja vahelduva pilvisusega

Tänane, 18. augusti 2022 ilm Eestis on vähese ja vahelduva pilvisusega

Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades võib sadada hoovihma, on võimalik äike. Hommikul on mõnel pool udu. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 28..32, meremõjuga rannikul kuni 25°C.

Hyundai põhifookus on Belgias Neuville'il

Hyundai põhifookus on Belgias Neuville'il

Rallisõitja Ott Tänak ütles Belgia ralli eel Betsafe’i portaalile antud intervjuus, et Hyundai meeskonna suurim energia läheb eelseisval nädalavahetusel koduradadel kihutava Thierry Neuville’i toetuseks, kes suutis mullu kodupublikut võiduga rõõmustada. Eestlane leiab, et Belgia radadel mängivad kogemused väga olulist rolli.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee