Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi Rally Estonial

Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi Rally Estonial
25.08.2020 10:04

Mullusel Rally Estonial publikut hullutanud Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi!

Eelmise aasta Rally Estonial kerkisid Rainer Aus ja tema kaardilugeja Simo Koskinen tähelepanu keskmesse – WRC2 klassis saadi Oliver Solbergi järel teine koht ning eestlaste sisekonkurentsis jäädi alla vaid maailmanimedele Ott Tänakule ja Markko Märtinile.

Nüüd tehakse enam kui aastase pausi järel endise WRC-sõitja Toni Gardemeisteri tiimi ja ŠKODA FABIA R5 mudeliga taastutvus. Et vahepeal sai Rally Estoniast meeldiva üllatusena MM-etapp, ei soovinud Aus võimalust nii kõrgel tasemel võimeid proovida käest lasta. Lõplikult sai selgeks, et MM-debüüt võib 4.-6. septembril Lõuna-Eesti teedel toimuda, üsna viimasel hetkel.

„Auto leidmine polnudki niivõrd keeruline. Laual oli mitmeid huvitavaid valikuid. Liisk langes Gardemeisteri meeskonna kasuks, sest nad tundsid ise huvi ja mullusest on meeldiv kogemus olemas,“ selgitas Aus. „Ent eelarve kokkusaamiseks oli aega vähe. Mitmelt varasemalt toetajalt tuli raske perioodi tõttu vastuseks raske südamega „ei“. Seda enam olen rõõmus ja tänulik, et leidus abilisi, kes aitavad mu suure unistuse teoks teha. Sõita kodusel MM-etapil on kindlasti midagi täiesti erilist.“

Paljukordne Eesti meister lisas: „Paus venis erinevatel põhjustel küll pikaks – ja oleks ilma koduse MM-rallita veninud ilmselt veel pikemaks -, kuid karjääri lõpetamisele ei ole ma küll veel mõelnud. Lihtsalt kodus samadel radadel sõitmine ei motiveerinud mind enam piisavalt ja piiri taha jõudmiseks on vaja suurt eelarvet.“

Ehkki Aus ei ole vahepeal ainsalgi rallil osalenud, on ta kokkupuude autode ja kiirustega olnud pidev. Igapäevaametis Porschesid müüval mehel on aidanud kätt soojas hoida ringrajal instruktorina tegutsemine.

„Klientide ja huviliste juhendamine on osa mu tööst. Muidugi ei saa sportautoga lagedal ja väheste kurvidega põllul sõitmist võrrelda MM-rallil võistlemisega. Kuid auto, rooli, kiiruse ja täpsusetunnetust olen saanud niiviisi hoida. Selge see, et iga rooste tahab maha raputamist. Aga eelmisel aastal olin sarnases seisus. Testipäevad aitavad ka kruusateedega taas piisavalt harjuda,“ ootab Aus elu tugevaimat rallit põnevusega.

Ta nimetab kokku pandud trassi nõudlikuks, kuid põnevaks. „Laupäev tuleb eriti pikk ja raske. Vaevalt mu karjääris varem sellist on olnud. Aga ühel MM-rallil kuidagi teisiti ei saagi! Füüsiline vorm peab korralik olema, et mitte väsimusest eksida. Tegelen sellega,“ märkis Aus ja tutvustas sportlikke eesmärke: „Tase on mullusest kõvem, aga lähen sarnase sihiga nagu siis – esikolmik oma klassis oleks väga hea, esikuuik korralik tulemus.“

Võib liialdamata väita: Ausi september tuleb täiesti eriline. Kui elu esimene MM-ralli toimub selle esimesel nädalavahetusel, siis sama kuu lõpus on ta perre oodata esiklapse sündi. „Muidugi olen äärmiselt põnevil, kui nii meeldivad sündmused peaaegu samal ajal toimuvad. Ei jõua neid juba ära oodata!“ sõnas ta.

Toetaja usk: esimene MM-ralli avab Eestile suure ukse

Ausi MM-debüüt saab võimalikuks tänu mitmetele headele toetajatele eesotsas ŠKODA maaletooja Auto 100-ga.

„Meil on väga hea meel, et eelmisel aastal alustatud koostöö Rainer Ausi ja Auto 100 vahel jätkub ka tänavusel esmaklassilisel Rally Estonia WRC üritusel. Rainer näitas viimati toimunud Shell Helix Rally Estonia võistlusel WRC2 klassis suurepärast tulemust, saavutades meie rõõmuks teise koha. Sellel aastal on võistlus muljetavaldavalt esinduslik ning loodame, et tekkinud võimalus korraldada WRC etapp Eestis toob maailmaklassi sõitjaid siia ka edaspidi. Soovime Rainer Ausile ja Simo Koskinenile edu!“ kommenteeris Auto 100 juhatuse liige Janek Aavik.

Samuti kuuluvad Ausi sponsorite ringi Laduks, Textmagic, Nordauto Grupp OÜ, Kemimet International OÜ, Netkino.ee, Future Invest OÜ ja veel mitmed toetajad.


Seotud võistlus

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Avati uus Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 lõik

Avati uus Tallinn-Tartu maantee Kärevere-Kardla 2+2 lõik

Täna avati Tallinn-Tartu uus Kärevere–Kardla 2+2 lõik mis on Tartu poolt esimene valminud neljarajaline maantee osa.

Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Eesti idapiiril töötavad alates tänasest ka Ukraina piirivalvurid

Alates tänasest asusid Eesti idapiiril tööle viis Ukraina piirivalvurit, kes abistavad kohalikke kolleege teadmistega Ukrainast, jagavad oma tööst parimaid praktikaid ning osalevad vajadusel sealt saabujate usutlemisel. Ukraina piirivalvurid saabusid meie idapiirile Euroopa piiri- ja rannikuvalveameti Frontexi kaasabil.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee