Tänak tõusis Kataloonias kolmandaks

Tänak tõusis Kataloonias kolmandaks
26.10.2019 22:53

Ott Tänak tõusis Kataloonias kolmandaks ja liikus lähemale eesmärgile kindlustada MM-tiitel Hispaanias.

Tänak alustas tänast päeva sealt kust eile asi pooleli jäi, viiendalt kohalt - vaata ka: Tänak lõpetas Kataloonia ralli esimese päeva viiendanda, liider üllatuslikult Loeb.

Päeva kahel esimesel kiiruskatsel eestlane oma kiirust ei leidnud ja kaotas Hyundai triole, Thierry Neuville-ile, Dani Sordo-le ja Sébastien Loeb-ile veel juurde aega aga ennelõunasel viimasel katsel Tänak tõstis tempot ja näitas pea päeva lõpuni kiireimat minekut kui välja arvata ainult päeva viimane, lühike publikukatse. Kõige sellele vaatamata tõusis ta üldarvestuses kolmandaks, mööda üheksakordsest maailmameistrist Loeb-ist, kaugel pole ka Sordo.

Ralli jätkub homme, pühapäeval 4 kiiruskatsega, esimene algusega 08:41 - vaata Kataloonia ralli ajakava


Ralli käik

7. kiiruskatse

Kiireimat aega näitas Neuville, Tänakult viies aeg. Neuville kerkis ralli liidriks ning võitluses 3. - 4. kohale vahetasid kohad Sordo ja Kris Meeke, viimane lõhkus ära Hyundai trio kolmikjuhtimise.

8. kiiruskatse

Meeke rammis rajapiiret ja tema ralli jäi pooleli sellega. Kiireim jälle Neuville. Hyndaide kolmikjuhtimine taastus. Tänak kerkis pärast Meeke-i katkestamist neljandaks.

9. kiiruskatse

Tänak leidis kiiruse ja võitis kiiruskatse, üldarvestuses teisel kohal sõitev Loeb kaotas talle katsel 6.5 sekundit. Tänak jäeb kolmandal kohal sõitvast Sordost maha 9.8 sekundit.

10. kiiruskatse

Tänakult jällegi kiireim katse aeg, Sordo kaotas talle 2.6 ja Loeb 4.5 sekundit. Tänak endiselt neljas aga vahe Sordoga vähenenud 7.2 sekundi peale.

11. kiiruskatse

Tänak jätkab kiire tempoga, jällegi katsevõit, vähendades Sordoga vahet 0.9 ja Loebiga 1.5 sekundit.

12. kiiruskatse

Tänakule päeva neljas katsevõit, omavahel vahetasid kohad teise ja kolmandana sõitnud Loeb ja Sordo, hispaanlane kerkis teiseks, Loebist jääb neljandal kohal olev Tänak maha 1.4 sekundit ja Sordost 2.9 sekundit.

13. kiiruskatse

Lühikesel publikukatsel kiireim Neuville, Tänak tõusis kolmandaks, mööda Loebist, Sordo oli seekord 0.2 sekundit eestlasest kiirem ja nende omavaheline vahe enne viimast päeva 3.1 sekundit.


Seotud võistlus


Vaata lisaks

Ilm on täna, 9. detsembril 2022 Eestis pilves selgimistega

Ilm on täna, 9. detsembril 2022 Eestis pilves selgimistega

Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund. Paiguti on udu. Pärastlõunal sadu mandril hõreneb, ent merelt jõuavad saartele, õhtuks ka mandri lääneossa uued intensiivsed sajuhood lume ja lörtsina, kohati tuiskab. Saartel võib sekka ka vihma tulla, on jäiteoht! Puhub lõunakaare tuul 3-9, kohati muutlik tuul 1-6 m/s, saartelt alates tugevneb pärastlõunal edela- ja läänetuul 6-12, puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 0..-5, saarte rannikul kuni +3°C, pärastlõunal mandril külmeneb kiiresti.

USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab Eestisse oma HIMARSi ja jalaväe üksused

USA saadab lähinädalail Eestisse lisaväed ja -võimekused, et tugevdada NATO kaitsehoiakut ja suurendada liitlaste julgeolekut regioonis.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2022

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee